Strona głównaKino FENOMENWidnokrąg Dobrego Kina: kwiecień 2017

Widnokrąg Dobrego Kina: kwiecień 2017

 

WIDNOKRĄG DOBREGO KINA

Kino Fenomen zaprasza na cykliczne środowe spotkania z kinem niekomercyjnym i artystycznym, będące kontynuacją letnich przeglądów filmowych odbywających się w naszej placówce.

 

ANDRZEJ WAJDA: MOJE INSPIRACJE

Wajda

 

reż. Marek Brodzki, Andrzej Wajda | dokumentalny | Polska | 2016 | 60 min.

5 KWIETNIA: 16:00
12 KWIETNIA: 18:00
19 KWIETNIA: 20:00

 

Andrzej Wajda odsłania tajniki swego warsztatu reżyserskiego. Poznajemy powody, dla których reżyser porzucił studia malarskie na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i trafił do Szkoły Filmowej w Łodzi. Dowiadujemy się, czym stała się dla niego sztuka filmowa, co chciał przez nią wyrazić i jak polskie malarstwo inspirowało go przy tworzeniu wybranych scen w najbardziej znanych filmach. Andrzej Wajda - największy malarz polskiego kina, pozwala nam zrozumieć siłę oddziaływania malarstwa i jego wpływ na wybór estetyki kreowanych obrazów filmowych. W krótkim słowie wstępnym Martin Scorsese komentuje ten aspekt twórczości Andrzeja Wajdy...

 

ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA

ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA

reż. Paolo Virzì | komediodramat | Włochy, Francja | 2016 | 116 min.
wyst.: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Valentina Carnelutti

5 KWIETNIA: 18:00
12 KWIETNIA: 20:00
19 KWIETNIA: 16:00

Zwiastun...

Beatrice nie zamykają się usta. Wciąż gada. Na przykład o tym, że jest hrabiną miliarderką i jej kochankami są najważniejsi światowi przywódcy. Z kolei Donatella jest młodą, wycofaną dziewczyną z tatuażami. Zamkniętą w swoim własnym, tajemniczym świecie. Obie są pacjentkami w Villa Biondi – nowoczesnej klinice psychiatrycznej, bez możliwości wyjścia na wolność. Ich nieprzewidywalna przyjaźń doprowadzi do ucieczki w poszukiwaniu choć odrobiny zabawy i miłości. Uciekną ze szpitala dla wariatów, ale czy świat na zewnątrz też przypadkiem nim nie jest?

 

CARRIE PILBY

CARRIE PILBY

reż. Susan Johnson |  komedia | USA | 2016 | 98 min.
wyst.: Bel Powley, Nathan Lane, Gabriel Byrne

5 KWIETNIA: 20:00
12 KWIETNIA: 16:00
19 KWIETNIA: 18:00

Zwiastun...

Carrie Pilby to 19-latka, która właśnie ukończyła studia na Harwardzie. Pomimo niezwykłej inteligencji dziewczyna ma problem z przystosowaniem się do rzeczywistości, bo uważa, że jest ostatnią normalną osobą w świecie opanowanym przez hipokryzję i seks. Carrie nie lubi wychodzić z domu, nie ma przyjaciół, pracy i nie chodzi na randki. Za radą terapeuty zgadza się zrealizować sześciopunktowy plan działania (Zrobić coś, co uwielbiała jako dziecko, przeczytać ulubioną książkę, sprawić sobie zwierzątko, zdobyć przyjaciela, iść na randkę, spędzić z kimś sylwestra). Czy przygotowany plan pomoże Carrie?

Bilety na Widnokrąg Dobrego Kina w cenie
10 zł

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 224
Realizacja nbStudio