Strona głównaKino FENOMEN80-lecie Kina w WDK

80-lecie Kina w WDK

80

Zapraszamy wszystkich miłośników X Muzy na 80 lecie istnienia kina w Wojewódzkim Domu Kultury (wówczas Domu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego).

Wyjątkowy pokaz polskiego filmu niemego z 1919 roku:

„Ludzie bez jutra”

w reżyserii Aleksandra Hertza odbędzie się:11 marca (sobota), o godzinie 18:00Muzyka na żywo w wykonaniu „MGM Trio” w składzie:
Jakub Mazur - perkusja
Rafał Gęborek - trąbka
Łukasz Mazur - instrumenty klawiszowe

 Bilety w cenie: 10zł, do kupienia tutaj...

„Ludzie bez jutra”


Melodramat, niemy | Polska | 1919 | 120 min.

wyst.: Halina Bruczówna, Józef Węgrzyn, Paweł Owerłło, Iza Kozłowska, Maria Hryniewicz, Czesław Knapczyński

Opis filmu:
Film gotowy w 1919 r., wszedł na ekrany, po wielu perypetiach i zmianach tytułu, dopiero w 1921 r. Akcja oparta była na autentycznym romansie korneta armii carskiej i znanej aktorki warszawskiej, Marii Wisnowskiej. Niezrównoważony Barteniew zabił swą ukochaną (znaleziono ją nagą w jego mieszkaniu), ale sam życia sobie nie odebrał, nawet wtedy, kiedy mu w areszcie dano nabity pistolet. W 1899 roku odbył się w Warszawie głośny proces, zakończony skazaniem byłego korneta na wydalenie z armii i ciężkie więzienie. Barteniew po latach powrócił do Warszawy jako włóczęga. Przebywał bardzo często przy grobie ukochanej, aż w końcu zmarł w 1909 r. W filmie zmieniono nazwiska bohaterów.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 9
Realizacja nbStudio