Strona głównaKino FENOMENKINO FENOMENALNYCH KOBIET

KINO FENOMENALNYCH KOBIET

kfk

My, kobiety mamy swoje upodobania i od czasu do czasu lubimy kino sentymentalne, lżejszego kalibru i świadomie takie wybieramy, by móc się pośmiać, zrelaksować albo wzruszyć do łez. Dlatego istnieje taki nieformalny gatunek filmowy jakim jest kino kobiece. Babskie filmy są często zwariowane albo ponad miarę wzruszające, ale nam to nie przeszkadza – bez względu na wykształcenie i status społeczny idziemy do kina i zaśmiewamy się z ekranowych wygłupów znanych gwiazd lub płaczemy na melodramatach. Takie właśnie są kobiety.
Wzruszające lub zabawne, ambitne lub lekkie. Już nie musisz przeszukiwać setek stron w poszukiwaniu dobrego filmu – zapraszamy Cię na Kino Fenomenalnych Kobiet.

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w kinie Fenomen. Każdorazowo zaprosimy fascynujących gości oraz obejrzymy naprawdę dobry film. Ponadto gwarantujemy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz drobny poczęstunek przy lampce wina :).
Projekt współorganizujemy z inicjatywą społeczną "Świętokrzyskie jest kobietą"
Czwarte  spotkanie już 27 czerwca, o godzinie 18:00. Bilety 20 zł.

W programie:
*Spotkanie z fenomenalną kobietą - Martą Orzeszyną: współautorką książki: „Paryż. Miasto sztuki i miłości w czasach belle époque”, oraz autorką biografii „Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów”. W Fenomenie zaprezentuje nam swoją najnowszą książkę: „Gra o miłość”.

*Przedpremierowy pokaz filmu byłej asystentki Krzysztofa Kieślowskiego i cenionej reżyserki Julie Bertuccelli („Kiedy Otar odszedł”, „Drzewo”, „Szkoła Babel”) -"Pamiątki Claire Darling"

W filmie już po raz dwunasty (!) spotykają się przed kamerą dwie ikony francuskiego kina: Catherine Deneuve i jej córka Chiara Mastroiann


PAMIĄTKI CLAIRE DARLING

27 CZERWCA: 18:00

PAMIĄTKI CLAIRE DARLING

reż. Julie Bertucccelli | komediodramat | Francja | 2017 | 94 min.
wyst.: Catherine Deneuve, Chiara Mastroianni, Alice Taglioni

Zwiastun...

Nowy film byłej asystentki Krzysztofa Kieślowskiego i cenionej reżyserki Julie Bertuccelli („Kiedy Otar odszedł”, „Drzewo”, „Szkoła Babel”). W filmie już po raz dwunasty (!) spotykają się przed kamerą dwie ikony francuskiego kina: Catherine Deneuve i jej córka Chiara Mastroianni.
Historia zaczerpnięta z kart bestsellerowej powieści Lyndy Rutledge rozpoczyna się pierwszego dnia lata i zarazem ostatniego dnia życia Claire Darling. A przynajmniej tak się ekscentrycznej matronie wydaje...
W związku z powyższym Claire wystawia cały swój dobytek na trawniku przed domem. Wśród przedmiotów są drogocenne antyki i bezcenne rodzinne pamiątki. Podczas gdy horda sąsiadów i ciekawskich przechodniów przejmuje te zabytki za kilka groszy, każdy obiekt odzwierciedla tragiczne i ekstrawaganckie życie Claire Darling...

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 37
Realizacja nbStudio