Strona głównaKino FENOMENKINO FENOMENALNYCH KOBIET

KINO FENOMENALNYCH KOBIET

kfk

My, kobiety mamy swoje upodobania i od czasu do czasu lubimy kino sentymentalne, lżejszego kalibru i świadomie takie wybieramy, by móc się pośmiać, zrelaksować albo wzruszyć do łez. Dlatego istnieje taki nieformalny gatunek filmowy jakim jest kino kobiece. Babskie filmy są często zwariowane albo ponad miarę wzruszające, ale nam to nie przeszkadza – bez względu na wykształcenie i status społeczny idziemy do kina i zaśmiewamy się z ekranowych wygłupów znanych gwiazd lub płaczemy na melodramatach. Takie właśnie są kobiety.
Wzruszające lub zabawne, ambitne lub lekkie. Już nie musisz przeszukiwać setek stron w poszukiwaniu dobrego filmu – zapraszamy Cię na Kino Fenomenalnych Kobiet.

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w kinie Fenomen. Każdorazowo zaprosimy fascynujących gości oraz obejrzymy naprawdę dobry film. Ponadto gwarantujemy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz drobny poczęstunek przy lampce wina :).
Projekt współorganizujemy z inicjatywą społeczną "Świętokrzyskie jest kobietą"

Trzecie spotkanie już 16 maja, o godzinie 18:00. Bilety 20 zł.

W programie:
*Spotkanie z fenomenalną kobietą;

*Przedpremierowy pokaz dokumentu w reżyserii Lorny Tucker - "Westwood: punkówa, ikona, aktywistka". Niesamowity portret kobiety-orkiestry i przy okazji słynnej projektantki.


"Westwood: punkówa, ikona, aktywistka"
reż. Lorna Tucker
dokument | Wielka Brytania | 2018 | 78 min.
Wywarła wpływ na współczesną modę punk i nowej fali. Otrzymała od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki za zasługi dla mody i Order Imperium Brytyjskiego za rozsławienie na świecie Wielkiej Brytanii. Posiada ponad 60 sklepów i projektuje kosztowne i wyszukane stroje haute couture. Angielska projektantka mody i biznesmenka Dame Vivienne Westwood od 40 lat na nowo definiuje brytyjską modę i jest odpowiedzialna za stworzenie wielu głośnych i wyrafinowanych stylizacji naszych czasów. Film jest portretem tej nietuzinkowej osobowości. To podróż od jej dzieciństwa w powojennym Derbyshire do kariery w Paryżu i Mediolanie. Poznajemy niezwykłą historię jej życia, mody, aktywizmu i znaczenia kulturowego, a także walki o utrzymanie integralności marki, jej zasad i dziedzictwa.

Była niekwestionowaną punkową królową brytyjskiej mody i wymyśliła anarchistyczne stroje Sex Pistols w latach 70. XX wieku. Nigdy nie osiadła w miejscu i nie brakowało jej pomysłów. Ekscentryczna i oryginalna, ale jednocześnie uważna i dbająca o najdrobniejszy szczegół we wszystkim, co robi. Artystka awangardowa i bezkompromisowa, dla której ubrania są czymś więcej niż tylko stylem, a dzięki działaniom na rzecz eko-aktywizmu po 40 latach pozostaje nadal w czołówce modowej branży. Film przedstawia bogate materiały archiwalne i wywiady z jej współpracownikami i jest hołdem dla jednej z prawdziwie kulturowych ikon naszych czasów, która jest wulkanem kreatywnej energii.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 57
Realizacja nbStudio