Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Archiwum aktualności

Sortuj:

Zmarła Karin Stanek

2011/02/18

karin_stanek

We wtorek zmarła słynna polska piosenkarka Karin Stanek. Była jedną z największych gwiazd polskiej estrady lat 60.

Uroczyste otwarcie wystawy: ?Ruch ludowy na Kielecczyźnie w latach 1939-1947?

2011/01/26

ruch_ludowy

Dnia 18 stycznia 2011 roku, o godzinie 12.00 w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy: „Ruch ludowy na Kielecczyźnie  w latach 1939-1947” przygotowanej  przez Biuro Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach.

?JA JUŻ TAKA JESTEM?

2011/01/11

 

villas_1

Pierwszy koncert w 2011 roku!  Violetta Villas wystąpi na żywo w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach! Niesamowita atmosfera oraz panujące w czasie koncertu emocje przeniosą publiczność przez całą działalność  artystyczną artystki! Koncert nosi tytuł „JA JUŻ TAKA JESTEM”

Wernisaż wystawy fotograficznej Filipa Zatorskiego

2011/02/02

plakat_wernisaz_foto

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej  Filipa Zatorskiego, która odbędzie się 07.02.2011 r. o godzinie 18.00 w Sali Portretowej Wojewódzkiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

XVIII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

2011/01/31

konkurs_koled_3

Blisko dwustu wykonawców rywalizowało w niedzielę we Włoszczowie w koncercie finałowym XVIII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek – Włoszczowa 2011.
Organizatorem imprezy był Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudzkiego w Kielcach przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy we Włoszczowe, Starostwem Włoszczowskim, Domem Kultury we Włoszczowe oraz Parafią NMP we Włoszczowie.

XVIII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek ? Eliminacje Rejonowe w Jędrzejowie

2011/01/24

23 stycznia 2011 roku w Centrum Kultury w Jędrzejowie, miały miejsce kolejne eliminacje do XVIII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Tym razem do rywalizacji stanęli wykonawcy z terenu powiatów: kieleckiego, staszowskiego, buskiego, kazimierskiego, pińczowskiego, jędrzejowskiego oraz włoszczowskiego. Jury po wysłuchaniu 36 podmiotów wykonawczych, wśród których znaleźli się soliści, zespoły muzyczne, ludowe oraz chóry, wyłoniło 10 reprezentantów do udziału w finale, który odbędzie się 30 stycznia 2011r. w Domu Kultury we Włoszczowie. Rada Artystyczna podkreśliła wysoki poziom prezentacji, wspieranych przez licznie zgromadzoną publiczność, owacyjnie nagradzającą kolejnych wykonawców.

Jędrzejowie 2011 1


 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 108
Realizacja nbStudio