Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Archiwum aktualności

Sortuj:

Szkolenia w WDK - luty 2010

2010/01/19

LOGO_WDK.jpg

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach
 zaprasza na kursy i szkolenia adresowane do dyrektorów i pracowników instytucji kultury oraz przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji i organizacji kulturalnych.

CHWILE SŁABOŚCI

2010/01/15

chwile_slabosci

DONALD CHURCHILL
reżyseria: Marcin Sosnowski

Współczesna komedia angielska autorstwa Donalda Churchilla o małżeństwie, rozwodzie, miłości i przyjaźni.

MATEMATYKA MIŁOŚCI

2010/01/15

 

matematyka_milosci

Spektakl muzyczno - teatralny z główną rolą Małgorzaty Zajączkowskiej, z wykorzystaniem efektów multimedialnych: muzyki Astora Piazzolli w wykonaniu zespołu Machina del Tango, filmu oraz z udziałem tancerza tanga argentyńskiego - Piotra Woźniaka.

 

Rocznica powstania styczniowego

2010/01/14

 

plakat styczniowe

Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury
im. Józefa Piłsudskiego
zaprasza
na uroczystości z okazji 147. rocznicy powstania styczniowego

Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych

2010/01/13

kolednicze 2010

10 stycznia 2010 roku do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach przybyli kolędnicy, aby zgodnie z tradycją głosić Dobrą Nowinę o Narodzeniu Chrystusa i życzyć pomyślności w Nowym Roku.
Do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych zakwalifikowano 6 grup kolędniczych, które zaprezentowały bardzo dobre widowiska kolędowe. Wysoki poziom prezentacji konkursowych stworzyły ciekawe scenariusze, bogactwo strojów, dbałość o rekwizyty i dobry warsztat teatralny.

Bożonarodzeniowe szopki

2010/01/05

 

Szopka

Bożonarodzeniowe szopki

Taki tytuł nosi  pokonkursowa wystawa  zorganizowana w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.  Wystawa jest efektem dorocznego konkursu sztuki ludowej ogłoszonego przez WDK w Kielcach. Tegoroczna edycja organizowana była wspólnie z Urzędem Miasta w Kielcach.

W konkursie udział wzięło 14 autorów, którzy przygotowali ogółem 43 prace. Komisja Konkursowa z radością zauważyła wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac  i dała temu wyraz w ilości przyznanych nagród.

Wystawa sprzętu foto-filmowego

2010/01/05

 

PIK.jpg

Wojewódzki Dom Kultury i Portal Informacji Kulturalnej zaprasza wszystkich miłośników starego sprzętu fotograficznego i filmowego. W gablotach przed studiem nagrań zamknięta jest historia zapisu zdjęć oraz filmów.

CHOPINOWSKIE INSPIRACJE W MUZYCE, PLASTYCE I TEATRZE

2010/01/04

 

chopin_logo.jpg

"Chopinowskie inspiracje w muzyce, plastyce i teatrze"

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach to instytucja od lat wspierająca działalność amatorskich środowisk. W tym roku propozycje dla młodych artystów udało się zawrzeć w projekcie o nazwie „Chopinowskie inspiracje w muzyce, plastyce i teatrze" realizowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niewątpliwym atutem projektu była jego interdyscyplinarność - składał się z warsztatów teatralnych i plastycznych oraz konkursów plastycznego i fortepianowego. Inspiracją wszystkich tych działań była postać wybitnego polskiego pianisty i kompozytora - Fryderyka Chopina. Prace nad projektem trwały od marca 2009 roku. Rozpropagowane zostały regulaminy obu konkursów, ogłoszono nabór do grup warsztatowych.

czytaj dalej

Konkurs plastyczny

2009/11/27

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Stowarzyszenie Artystów Plastyków Świętokrzyskich w Kielcach
zapraszają do udziału w I OGóLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM POD NAZWĄ: "ŚWIĘTOKRZYSKI CZAR"


 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 153
Realizacja nbStudio