Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Archiwum aktualności

Sortuj:

XVIII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

2011/01/31

konkurs_koled_3

Blisko dwustu wykonawców rywalizowało w niedzielę we Włoszczowie w koncercie finałowym XVIII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek – Włoszczowa 2011.
Organizatorem imprezy był Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudzkiego w Kielcach przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy we Włoszczowe, Starostwem Włoszczowskim, Domem Kultury we Włoszczowe oraz Parafią NMP we Włoszczowie.

XVIII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek ? Eliminacje Rejonowe w Jędrzejowie

2011/01/24

23 stycznia 2011 roku w Centrum Kultury w Jędrzejowie, miały miejsce kolejne eliminacje do XVIII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Tym razem do rywalizacji stanęli wykonawcy z terenu powiatów: kieleckiego, staszowskiego, buskiego, kazimierskiego, pińczowskiego, jędrzejowskiego oraz włoszczowskiego. Jury po wysłuchaniu 36 podmiotów wykonawczych, wśród których znaleźli się soliści, zespoły muzyczne, ludowe oraz chóry, wyłoniło 10 reprezentantów do udziału w finale, który odbędzie się 30 stycznia 2011r. w Domu Kultury we Włoszczowie. Rada Artystyczna podkreśliła wysoki poziom prezentacji, wspieranych przez licznie zgromadzoną publiczność, owacyjnie nagradzającą kolejnych wykonawców.

Jędrzejowie 2011 1

FERIE ZIMOWE Z TAŃCEM

2011/01/24

WOJEWÓDZKI DOM KULTURY W KIELCACH
STUDIO TAŃCA I STYLU „REWANŻ” 
 TOMASZA ROWIŃSKIEGO

 

ZAPRASZAJĄ DZIECI I MŁODZIEŻ NA BEZPŁATNE FERIE ZIMOWE Z TAŃCEM !!!
/ dance-hall, hip -hop, disco, jazz , show-dance , street- jazz,salsa , latino ,afro, taniec klasyczny- balet , tańce orientalne /

 

Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych '2011

2011/01/13

 

przeglad_zespolow_kolendniczych_8

9 stycznia 2011r., sala widowiskowa Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, gościła licznie przybyłe grupy kolędników, którym przyświecał cel kultywowania tradycji bożonarodzeniowych, takich jak „herody”, chodzenie z gwiazdą, szopką, turoniem.
Podczas Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych ‘2011 wykonawcy zaprezentowali 10 widowisk konkursowych, wnikliwie ocenianych  przez Radę Artystyczną.
Oryginalność prezentacji, bogactwo strojów i rekwizytów oraz różnorodność indywidualnych punktów spojrzenia na tradycję kolędowania nie ułatwiło jurorom zadania.

Szkolenia WDK 2011

2011/01/11

LOGO_WDK.jpg

 SZANOWNI PAŃSTWO!
Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach

 organizuje szkolenia:

- dla instruktorów tańca , nauczycieli tańca, choreografów z zakresu : techniki tańca współczesnego

- czas pracy w instytucjach kultury

- Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych- tworzenie, wykorzystanie, rozliczanie

 

Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w zakresie : Tańca Współczesnego

2011/01/11

tncerze_szkolenia

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach
ogłasza nabór na dwuletniInstruktorski Kurs Kwalifikacyjny w zakresie : Tańca Współczesnego na lata 2011/2012 nabór : styczeń 2011

Spektakl

2011/01/11

dziwna_para_1

Agencja Artystyczna ART-TU i Studio Filmowe Gudejko z Warszawy  zapraszają na spektakl teatralny pt.” Dziwna Para” w reżyserii Wojciecha Adamczyka który odbędzie się dnia 13.02.2011 r. o godz.19.00. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych

2011/01/04

W ramach Wielkiej Orkiestry Pomocy Świątecznej Wojewódzki Dom Kultury zaprasza w niedzielę 9 stycznia 2011 na przegląd zespołów kolędniczych.

zespoly_kolendnicze_1


 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 148
Realizacja nbStudio