Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Archiwum aktualności

Sortuj:

Spektakl Patriotyczny GDZIEŚMY PRZESZLI- RÓŻE WZROSŁY

2010/11/09

Sukces widowiska pt. „Zostały tylko ślady podków…”, przyjętego niezwykle życzliwie przez publiczność, sprawił iż jego autorzy i wykonawcy postanowili raz jeszcze „zmierzyć się” z historią Polski widzianą poprzez pieśń i taniec. Nowe widowisko, które mamy przyjemność Państwu zaprezentować, nosi tytuł „Gdzieśmy przeszli – róże wzrosły”.

Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w zakresie : Tańca Współczesnego na lata 2011/2012

2010/10/20

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego
w Kielcach
 
ogłasza nabór na dwuletni

 Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny
w zakresie : Tańca Współczesnego
na lata 2011/2012

,,?W FOLKLORZE MOŻNA SIĘ ZAKOCHAĆ JAK W DZIEWCZYNIE??

2010/09/28

Reprezentacyjna kapela  Wojewódzkiego Domu Kultury przywitała oberkiem światówką gości, przybyłych na promocję książki ,,Pieśni dawnej Kielecczyzny”, która odbyła się  w czwartek 23 września br.
 Słowa uznania i podziękowania wypowiedział podczas spotkania Pan Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. - ,,...Kultura ludowa jest inna ale właśnie dzięki niej, dzięki folklorowi  przetrwała Polska. Znamy sporo przykładów, że właśnie folklor wykształcił, przechował i przekazał nam wiele uniwersalnych wartości  i ocalił poczucie tożsamości narodowej.

PRACE BADAWCZE POLSKICH I NORWESKICH NAUKOWCÓW NA TERENIE POLSKI

2010/09/24

30 sierpnia – 10 września 2010.Współpraca polskich i norweskich naukowców w zakresie badań i dokumentowania tańców i muzyki ludowej obu krajów to działanie stanowiące rdzeń projektu realizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach dzięki finansowej pomocy Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego EOG.


 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 231
Realizacja nbStudio