Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Spotkanie informacyjno-sieciujące oraz warsztaty w ramach projektu WDK - Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej w Wólce Milanowskiej k. Kielc

2016/11/14

W dn. 25 i 26 listopada 2016 r. w Wólce Milanowskiej k. Kielc odbędą się Spotkanie informacyjno-sieciujące i warsztaty zorganizowane w ramach projektu WDK – Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej. Projekt ŚAEK jest realizowany w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w Warszawie i współfinansowany ze środków Województwa Świętokrzyskiego.

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej to projekt realizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w partnerstwie ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, skierowany do świętokrzyskich animatorów kultury, nauczycieli, instruktorów, twórców, artystów, pedagogów, edukatorów, których działania zmierzają do wzmocnienia roli edukacji kulturowej w rozwoju dzieci i młodzieży.

Naszym celem jest zintegrowanie środowisk edukacji, kultury i niezależnych stowarzyszeń wokół wspólnej inicjatywy, jaką jest edukacja kulturowa. Prowadzimy badania diagnostyczne, realizujemy warsztaty i szkolenia, organizujemy spotkania informacyjno-sieciujące, przyznajemy granty na realizację najwartościowszych projektów edukacyjnych. Uczestników projektu wyposażamy w nowoczesne narzędzia dydaktyczne i dajemy im możliwość dzielenia się swymi doświadczeniami, zachęcamy ich także do łączenia sił podczas realizacji wspólnych inicjatyw. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się w dniach 25–26.11.2016 roku w Wólce Milanowskiej k. Kielc. Będzie to okazja, by poznać bliżej założenia edukacji kulturowej i projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej, a także by wspólnie omówić i rozważyć uczestnictwo w zaplanowanych na przyszły rok warsztatach i konkursie regrantingowym. A przede wszystkim poznać ludzi realizujących projekty z zakresu edukacji kulturowej na terenie województwa świętokrzyskiego i nawiązać z nimi współpracę. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

Więcej informacji o działaniach realizowanych w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej i o programie Bardzo Młoda Kultura można znaleźć na stronie  www.saek.pl  

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

 

Program spotkania i warsztatów w Wólce Milanowskiej

Karta uczestnika spotkania w Wólce Milanowskiej

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 67
Realizacja nbStudio