Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Albiny Róg

2017/04/03

10 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy Państwa do Sali Kominkowej WDK na wernisaż wystawy prac Albiny Róg. Prace artystki będzie można oglądać do 23 kwietnia.

Wystawa "Obrazy liśćmi malowane" to przegląd prac Albiny Róg - artystki pochodzącej z Baranowa Sandomierskiego, miłośniczki przyrody o niecodziennej pasji, którą sama nazywa "florografią". Istotą prac Albiny Róg są piękne kompozycje z suszonych liści, traw i kwiatów tworzące obrazy umieszczane za szkłem w antyramach. Artystka tworzy kolaże z różnych części roślin. Inspiracji szuka w obserwowanych krajobrazach, we wspomnieniach z dzieciństwa, z wyjazdów, wycieczek i własnych przeżyć. Florografy przedstawiają najczęściej pejzaże, motywy religijne i baśniowe, bukiety kwiatowe, zwierzęta, postaci ludzkie, nierzadko także budowle.

Więcej informacji zainteresowanym udziela opiekun wystawy: Małgorzata Kaczmarek, nr tel.: 41 36 55 140.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 103
Realizacja nbStudio