Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Spektakl SPOWIEDŹ DIABŁA

2017/08/25

spowiedz

Tragiczne losy bohatera, analiza czynników, które wpłynęły na jego postępowanie i autentyczność, z jaką mamy tutaj do czynienia (bohater to nie aktor, to człowiek, który opowiada historię własnego życia) – zmuszają do głębokich refleksji nad własnym życiem. Głównym celem projektu jest uświadomienie młodym ludziom jak poważne mogą być konsekwencje ich złych wyborów, jak łatwo zejść na złą drogę i jednocześnie jak trudno z niej zawrócić.  To świetna lekcja dla rodziców i opiekunów oraz dla każdego człowieka, który uległ „słabościom”.

„Spowiedź diabła” to historia człowieka, który tak, jak my przyszedł na świat, jako czysta kartka papieru. Niestety los zapisał ją w okrutny sposób. Bohater sztuki był niebezpiecznym, bezwzględnym i bezlitosnym przestępcą. Wiele lat spędził w więzieniu. Przeżył tam dramatyczne chwile, które wypaczyły jego spojrzenie na świat i innych ludzi. Tkwił w poczuciu beznadziei do pewnego, przełomowego momentu. Ten moment przyszedł niespodziewanie i na zawsze odmienił jego życie. Więzienie opuścił, jako inna osoba, choć dla wielu już na zawsze pozostanie gangsterem. Wyjątkowe jest to, że nie mamy tu do czynienia z aktorem, tylko prawdziwą postacią, która „spowiada się” ze swoich własnych grzechów. 

Czas trwania sztuki: 1 h 20 minut

Obsada:

Gangster

Michał Janik

Damian Popczyk 

Monika Laprus

Emilia Borowska


Scenografia: Sylwia Oracz

Scenariusz: Grzegorz Mikołajczyk

Reżyseria: Grzegorz Mikołajczyk

Wykonanie instrumentalne: Wiktoria Kołodziejczyk

Kompozytor: Tomasz Aleksander Jańczak

Technicy: Emil Drozdowski, Marcin Siwek, Sebastian Bartosz

„Spowiedź diabła” to sztuka zadedykowana Fundacji „Jesteśmy Blisko” z Włoszczowy. Pomysłodawcą projektu jest były antyterrorysta – Grzegorz Mikołajczyk

Poprzez zakup biletów na spektakl widzowie wspierają podopiecznych Fundacji „Jesteśmy Blisko”.

Organizator:

Villa Aromat Włoszczowa -515 116 497, 515 116 043

Współorganizatorzy:

Fundacja Jesteśmy Blisko -506 005 368, 506 005 297

Grupa teatralna 7 Grzechów

 

spowiedz

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 491
Realizacja nbStudio