Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji Festiwalu im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina

2017/09/13

Listopad w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach nierozerwalnie związany jest z Festiwalem im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. Tak będzie i w tym roku – serdecznie zapraszamy młodych wokalistów, którzy nie ukończyli jeszcze 21. roku życia, do udziału w kolejnej edycji festiwalu. Chętni mogą nadsyłać zgłoszenia w terminie do dnia 25 października 2017 r. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 18–19 listopada.

Patroni festiwalu: Henryk Morys i Andrzej Litwin to legendy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, których artystyczne losy były mocno ze sobą związane – Henryk Morys komponował piosenki dla dzieci i młodzieży, a Andrzej Litwin do wielu z nich napisał teksty.

Henryk Morys był muzykiem i bardzo lubianym przez młodzież pedagogiem. Skomponował kilkaset piosenek. Przez 38 lat pracy w WDK zaszczepił pasję muzyczną w setkach solistów-amatorów. Andrzej Litwin, wieloletni dyrektor WDK, był reżyserem, scenarzystą i założycielem wielu zespołów. Festiwal dedykowany tym dwóm znamienitym postaciom ze świata kieleckiej kultury ma za zadanie kontynuację ich dzieła – rozbudzanie w młodych ludziach pasji artystycznej i radości ze śpiewania.

Regulamin

Zainteresowanym dodatkowych informacji udziela Marcin Janaszek, kierownik Działu Animacji i Edukacji Kulturalnej WDK, nr tel.: 41 36 55 141, nr faksu: 41 36 18 381, e-mail: artystyczny@wdk-kielce.pl

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 70
Realizacja nbStudio