Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Teatr Plastyczny SEN na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie (11-15 września 2017)

2017/09/20

W dn. 11-15 września działający w WDK zespół Teatru Plastycznego SEN już po raz trzeci uczestniczył w Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie. Głuchoniemi aktorzy-amatorzy zaprezentowali "Sztukę ciszy", która bardzo ciepło została przyjęta przez komisję i widownię.

W Tczewie zespół Teatru Plastycznego SEN miał okazję zaprezentować się przed festiwalową publicznością i kolegami z teatrów z różnych krajów świata. Miał także okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych i plastycznych zorganizowanych dla ponad trzydziestu grup teatralnych z Polski, Ukrainy, Białorusi, Macedonii, Bośni i Hercegowiny oraz Rosji. 

Decyzją komisji, zespół Teatru Plastycznego SEN otrzymał wyróżnienie za pantomimę, dzięki której inscenizacja uzyskała plastyczność wyrazu. Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji oprócz głuchoniemych aktorów z Kielc, byli również niesłyszący aktorzy z Ukrainy, Litwy, Gruzji, Rosji i Białorusi.

_______

Dodatkowych informacji nt. działalności i osiągnięć zespołu Teatru Plastycznego SEN udziela założyciel i opiekun grupy - Tomasz Irski z Działu Promocji i Organizacji Imprez WDK, nr tel.: 41 36 55 140, e-mail: tomasz.irski@wdk-kielce.pl

Fot.: Tomasz Irski (DPiOI WDK)

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 296
Realizacja nbStudio