Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń na Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych - Ciekoty 2018

2017/10/20

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Masłowie zapraszają grupy kolędnicze z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbędzie się 6 stycznia 2018 r. o godz. 15.00 w Centrum Edukacyjnym „Szklany Dom” w Ciekotach. Zgłoszenia można nadsyłać do 29 grudnia na adres WDK.

Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych odbywa się w dwóch kategoriach. Pierwsza to autentyczne formy kolędowania, takie jak chodzenie z gwiazdą, szopką, turoniem oraz "herody", które odzwierciedlają tradycje kolędowe regionu, z którego pochodzi zespół. Druga kategoria to stylizowane grupy kolędnicze, których prezentacje wychodzą poza tradycyjne formy kolędowania. 

Regulamin, s. 1

Regulamin, s. 2

Karta uczestnictwa

Wypełnione karty zgłoszenia należy przesyłać do 29 grudnia na adres: Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego, Dział Dziedzictwa Kulturowego, ul. Ściegiennego 2, 25–033 Kielce.

Dodatkowych informacji zainteresowanym udzielają pracownicy Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK, nry tel.: 41 36 55 134 / 136.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 193
Realizacja nbStudio