Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Musical SPLOTKA na zakończenie projektu SIĘ STAJĘ realizowanego w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej

2017/10/24

Jutro – 25 października o godzinie 17.00 – w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt "Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy", realizowany w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury.

Z tej okazji uczestnicy projektu przygotowali musical "Splotka", w którym uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej zaprezentują swoje umiejętności wokalne, teatralne, taneczne i multimedialne. Niezwykle pomocna w stworzeniu finałowego dzieła była seria warsztatów: teatralnych, wokalnych, tanecznych i muzycznych, które odbyły się w ramach projektu. Od 28 sierpnia ich uczestnicy, pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy, zdobywali wiedzę pomocną do stworzenia od podstaw przez uczniów pierwszego musicalu.

W trakcie realizowania projektu młodzież odwiedziła Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie wzięła udział w warsztatach filmowych oraz obejrzała spektakl "Metro". Wizyta w stolicy nie była jedyną wyprawą w ramach projektu. Wiele atrakcji i pozytywnych emocji zafundowała im wycieczka do Krakowa, gdzie uczestnicy odwiedzili Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej, uczestniczyli w warsztatach teatralnych przeprowadzonych przez Piotra Majewskiego w Teatrze Starym oraz obejrzeli spektakl "Mayday" w Teatrze Bagatela.

Więcej na ten temat: 

Musical "Splotka" na zakońćzenie projektu Się Staję

Musical SPLOTKA

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 108
Realizacja nbStudio