Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Tłumy wiernych wzięły udział w Misterium Męki Pańskiej 2018

2018/03/29

Już po raz osiemnasty w Wielki Wtorek ulicami Kielc przeszło Misterium Męki Pańskiej. Brzydka pogoda nie odstraszyła wiernych, którzy tłumnie zjawili na kieleckiej Drodze Krzyżowej. To wyjątkowa uroczystość, gdyż ma wydźwięk i religijny i historyczny – nawiązuje do osób i wydarzeń ważnych dla historii stolicy regionu.

W czytaniu rozważań i niesieniu Krzyża wzięli udział przedstawiciele różnych grup i środowisk, m.in. Bożogrobcy, strażacy, klerycy, księża, młodzież, harcerze, radni i sportowcy.

Misterium jak co roku zostało zorganizowane z inicjatywy Kurii Diecezjalnej w Kielcach, Duszpasterstwa Akademickiego WESOŁA 54 w Kielcach oraz Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Nabożeństwu przewodniczyli księża biskupi: Jan Piotrowski – biskup kielecki i ksiądz biskup Marian Florczyk, pomysłodawca tego projektu, oraz ksiądz biskup Andrzej Kaleta – biskup pomocniczy Diecezji Kieleckiej.

_______

Fot.: Agnieszka Markiton (PIK)

 

Galeria zdjęć z kieleckiego Misterium Męki Pańskiej 2018

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 26
Realizacja nbStudio