Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Szkolenie dla animatorów kultury powiatu kieleckiego CIAŁO W FORMIE

2018/09/14

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza do udziału w szkoleniu dla animatorów kultury powiatu kieleckiego "Ciało w formie", które odbędzie się 20 października 2018 roku (w sobotę) w godz. 9.30-14.30 w WDK.

Praktyczne zastosowanie i doświadczanie na sobie samym!

– to idea, która przyświeca stworzeniu tego typu zajęć skierowanych do instruktorów i nauczycieli prowadzących teatry szkolne, grupy w domach kultury, bądź tych, którzy sami próbują swoich sił na scenie. 

W pracy scenicznej najważniejsze są wyobraźnia i autentyczność. Warsztat zwraca szczególną uwagę na pozawerbalne środki wyrazu i ich pedagogiczne znaczenie w rozwijaniu osobowości i budowaniu zespołu. Pomysł warsztatów zrodził się dzięki wieloletniej pracy z dziećmi i młodzieżą, obserwacji ich zmagań z własnym ciałem w twórczym procesie działań teatralnych. Zajęcia polegają na poszukiwaniach możliwości wyrazu emocji i treści poprzez ruch i rytm, a także poprzez wykorzystanie w niecodzienny sposób przedmiotów. Podczas zajęć będziemy się inspirować zwykłymi, codziennymi zdarzeniami, by przekształcić je artystycznie na język sceny. Będziemy bawić się formą w szerokim jej ujęciu.    

Warsztat skierowany jest nie tylko do osób zainteresowanych teatrem plastycznym, czy szeroko rozumianym "teatrem ruchu", ale również, które chciałyby wzbogacić swój warsztat o nowe umiejętności.      

Warsztaty odbędą się 20 października 2018 roku (sobota) o godzinie 9.30 w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach, ul. ks. Piotra Ściegiennego 2.

Czas trwania warsztatów: od godziny 9.30 do 14.30 (6 godzin dydaktycznych). 

Po zajęciach uczestnicy otrzymują zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Program warsztatów: 

  • Fundamenty formy i ciała. 
  • Jak mogę wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy.
  • Ćwiczenia do wykorzystania w pracy z grupą.

W ramach warsztatu:

  • teatr ruchu (co?, dlaczego?, jak?),
  • oddech, 
  • ćwiczenia integracyjne,
  • kontakt pozawerbalny.

Warsztaty poprowadzi Ewa Lubacz – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Aktorka Teatru Lalki i Aktora „KUBUŚ” w Kielcach, animatorka przestrzeni teatralnej, twórczyni niezależnych projektów animacyjnych dla dzieci i młodzieży w województwie świętokrzyskim. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Podczas warsztatów obowiązuje luźny strój, w którym można swobodnie się poruszać i ćwiczyć!

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Karty zgłoszeń przyjmowane są w terminie 24 września – 15 października 2018 roku na adres mailowy: hguza@wdk-kielce.pl 

Dodatkowych informacji o warsztatach udziela Hubert Guza, nr tel.: 41 36 55 134.

 

Karta zgłoszenia

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 39
Realizacja nbStudio