Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wystawa Rafała Olbińskiego HANDLARZ SNÓW

2011/08/03

handlarz_snow_1

"Tworząc obraz, chcę zaprosić widza do mojego świata, wywołać u niego niepokój, refleksję, rozpocząć jakąś opowieść..." Rafał Olbiński
Handlarz snów – Rafał Olbiński - to tytuł wystawy plakatów Rafała Olbińskiego, którą można zobaczyć w Galerii PIK Wojewódzkiego Domu Kultury w dniach od 3 do 31 sierpnia 2011 roku. Motywem przewodnim wystawy jest kobieta widziana oczami artysty, jej piękno, tajemniczość i oczywiście dominacja nad światem mężczyzn.

Zapraszamy.

Kielczanin Rafał Olbiński jest dobrze znanym twórcą. Jego prace są eksponowane zarówno w renomowanych galeriach i muzeach, wśród których można wymienić Bibliotekę Kongresu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Cornegi Fundation w Nowym Jorku, Muzeum Plakatu w Wilanowie, jak i gromadzone przez wielu prywatnych kolekcjonerów na całym świecie. Rafał Olbiński współpracuje również ze znanymi czasopismami, takimi jak: "The New York Times", "Newsweek", "Business Week" czy "Der Spiegel". Jego twórczość jest szeroko nagradzana na wielu konkursach międzynarodowych. Artysta otrzymał za swoją twórczość ponad 100 nagród. W 1994 roku zdobył w konkursie Prix Savignac w Paryżu międzynarodowego Oskara za "najbardziej znaczący, niezapomniany plakat świata". W 1995 roku jego projekt został wybrany na plakat "Nowy Jork stolicą świata".

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 141
Realizacja nbStudio