Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

8. EUROPEJSKI FESTIWAL FILMOWY INTEGRACJA TY I JA W KINACH STUDYJNYCH

2011/08/23

integracja_ja_i_ty_2011_plakat

Szanowni Państwo,
W  imieniu organizatorów 8. Europejskiego Festiwalu filmowego INTEGRACJA TY I JA
odbywającego się Koszalinie w terminie 6-10.09.2011  zwracamy się z propozycją  zaprezentowania  filmów festiwalowych na ekranie Państwa kina w dniach 7-8.09.2011.


 Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbywający się w Koszalinie, z roku na rok gromadzi coraz więcej widzów i sympatyków. Głównym celem Festiwalu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych. W latach 2003-2010 zaprezentowaliśmy łącznie  ponad 250 filmów fabularnych, dokumentalnych i amatorskich z całego świata, których bohaterami są osoby niepełnosprawne.
Uniwersalne przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania z własnym losem, pokonywania barier i odnajdywaniu drugiego człowieka.
Mamy nadzieję ,  że nasza propozycja spotka się z Państwa akceptacją .


  Z wyrazami szacunku
 Barbara Bielińska – Jaroszyk

dyrektor festiwalu

 

8. EUROPEJSKI FESTIWAL FILMOWY INTEGRACJA TY I JA
W KINACH STUDYJNYCH
7-8 września 2011
REPERTUAR:
BLOK I (7 WRZEŚNIA, GODZ.17:00)


1. „Mama” („Mum”), reż. Adelheid Roosen, Holandia 2009, czas ‘20
Opowieść reżyserki o swojej mamie, która choruje na Alzheimera. Statyczna kamera pokazuje krótkie, statyczne sceny odzwierciedlające miłość i humor, przybliżające istotę choroby.


2 .”Brzydkie słowa”, reż. Marcin Maziarzewski, Polska 2010, czas’28
Piotr jest realizatorem dźwięku cierpiącym na Zespół Tourette’a objawiającym się wykrzykiwaniem wyzwisk i przekleństw. Przez całe swoje życie zmaga się z własnymi ograniczeniami w poszukiwaniu relacji z drugim człowiekiem.


3. „Decrescendo”, reż. Marta Mironowicz, Polska 2011, czas’27
Tomek jest młodym psychologiem i muzykiem pracującym w domu starców. Doskonale radzi sobie w rozmowach z pensjonariuszami, jest ciekawy ich przeżyć, dla każdego ma czas.
Pytany, co robi w takim miejscu mówi, że piękno rozmowy nie jest zależne od piękna osoby mówiącej.


4. „Uśmiechnij się i w nogi” („Smile and run”), reż. Ray Jacobs, W. Brytania 2010, czas ‘13
Arty Party to grupa 11 pełnosprawnych i niepełnosprawnych performerów . Ich praca na scenie to podróż emocjonalna, odkrywanie ciała i duszy, próba poszukiwań sensu otaczającego świata.
BLOK II (8 WRZEŚNIA, GODZ.17:00)


1. „Nora wciąż żyje” („Nora is still alive), reż. Martin Jabs, Niemcy 2010, czas ‘70
Miała żyć tylko 26 lat, teraz ma lat 30. Opiekunka: „ przebywając z Norą stajesz się bardziej świadomy tego, że twoje dzieci są zdrowe”.

2. „Schowek” („Storage”), reż. David Lea, W. Brytania 2009, czas ‘14
19-letni Jason z powodu autyzmu jest odizolowany od świata i prowadzi obsesyjne zmagania z przedmiotami dnia codziennego. Kiedy nie może czegoś znaleźć w specjalnym pudełku, jego świat zaczyna się ścierać z tym drugim, obcym, naszym.

WSTĘP NA PROJEKCJE BEZPŁATNY!
Informacje pod numerem tel.
(41) 36 55 148

integracja_ja_i_ty_2011_baner

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 601
Realizacja nbStudio