Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Uroczyste obchody Święta Trzech Króli w Kielcach

2018/12/27

Szanowni Państwo,

Zgodnie z tradycją, 6 stycznia, jak co roku, w Kielcach odbędą się uroczyste obchody Święta Trzech Króli. 

O godz. 13.00 w kieleckiej katedrze zaplanowana jest uroczysta msza święta.

Ok. godz. 13.40 na kieleckim rynku przy choince zbierze się orszak, który przemaszeruje ul. Dużą na plac Jana Pawła II. 

W tym miejscu ok. godz. 14.00 rozpocznie się wspólne śpiewanie kolęd.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w uroczystościach!

Duchowy patronat nad uroczystymi obchodami Święta Trzech Króli w Kielcach sprawują Biskup Kielecki Jan Piotrowski, Biskup Pomocniczy Marian Florczyk i Biskup Pomocniczy Andrzej Kaleta.

_______

W role Trzech Króli w tym roku wcielą się: Stanisław Bętkowski, Kazimierz Stafiej i Zdzisław Reczyński.

Zamysłem organizatorów było, by w role Trzech Króli wcielili się przedstawiciele świata kultury i sportu. 

Stanisław Bętkowski – król świętokrzyskiego big beatu, gitarzysta i wokalista grupy Arianie, na co dzień uczy gry na gitarach: klasycznej, akustycznej, elektroakustycznej i elektrycznej w oparciu o przeboje klasyki gitarowej dawnej i współczesnej oraz elementy teorii muzyki i harmonii w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach. Oprócz tego jest członkiem Chóru Garnizonowego w Kielcach i wspólnie z żoną, Anetą Lech-Bętkowską, i koleżanką Beatą Misztal prowadzi zespół wokalno-instrumentalny Consonans.

Kazimierz Stafiej – to znakomity kolarz szosowy, który w l. 1988–1996 reprezentował kielecką Cyclo Koronę. Ten czterokrotny mistrz i reprezentant Polski, zdobywca 6. miejsca na mistrzostwach świata w 1994 r., obecnie jest trenerem kadry szosowej kobiet.

Zdzisław Reczyński – aktor teatralny i filmowy, jest absolwentem PWST w Warszawie, Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku. Zawodowo związany był ze słynnym Teatrem Wierszalin, później przez kilka sezonów z Teatrem im. St. Żeromskiego w Kielcach, a od 1999 r. do chwili obecnej – z Teatrem Lalki i Aktora "Kubuś". Choć swoje codzienne życie zawodowe związał z teatrem, można go również zobaczyć na ekranach kin – zagrał m.in. w "Wyklętym" czy w fabularyzowanym dokumencie o biskupie Czesławie Kaczmarku.

Fot.: Marcin Janaszek (WDK)

 

 

 

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 27
Realizacja nbStudio