Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wernisaż wystawy Świętokrzyski barok w obietywie

2011/08/31

ulotka 2.jpg

Dyrektor  Wojewódzkiego Domu Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną: „Świętokrzyski  barok w obiektywie”, która będzie dostępna dla zwiedzających od 16 września na Holu Dolnym WDK.
Wystawa jest organizowana w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Kamienie milowe”. Jest to ważny ogólnopolski i ogólnoeuropejski projekt edukacyjno-społeczny  promujący różne działania na rzecz ochrony zabytków. Ponadto stwarza on szanse na promocję regionu.
Wystawa stanowi owoc konkursu zorganizowanego przez WDK w Kielcach. Jego celem było uchwycenie za pomocą aparatu fotograficznego barokowych zabytków na terenie województwa świętokrzyskiego. Na konkurs napłynęły 132 prace. Najlepsze z nich zostaną zaprezentowane podczas wystawy. Będzie ona dostępna dla zwiedzających do 2 października 2011 roku. Wstęp wolny.
Do zwiedzania zachęcamy szczególnie młodzież szkolną w zorganizowanych grupach (w ramach zwiedzania kurator wystawy zaprezentuje krótki wykład na temat baroku w Polsce).

Kontakt z kuratorem wystawy:
 Barbara Migaszewska, nr tel. /41/365 51 58 

EDD_logo-_2010.jpg

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 155
Realizacja nbStudio