Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Walentynkowy spektakl D: AMORE. MUZYCZNA PODRÓŻ ŚLADAMI DALIDY

2019/01/11

9 lutego Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz serdecznie zaprasza Państwa do WDK na przedstawienie muzyczne "D: Amore - Muzyczna podróż śladami Dalidy". W tytułową muzyczną podróż zabierze widzów - słuchaczy włoski aktor i muzyk Nicola Palladini wraz z zespołem.

Bilety w cenie 40, 50, 60 i 70 zł są do kupienia w WDK - sprzedaż prowadzi Iwona Jaros-Stachurska, p. 150, nry tel.: 41 36 55 106, 609 023 033 (w godz. 7.30-15.30) - lub on-line.

Zapraszamy!

_______

"D: Amore" to muzyczna podróż śladami miłości.

Przedstawienie składa się z wyjątkowych utworów powstałych w latach 60. - piosenek Dalidy, Elvisa Presleya, The Beatles, czy Roberty Flack. Bohater, będący w związku ze słynną piosenkarką Dalidą, słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo - czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka - stawia pytania o to, czym byłby świat, gdyby nie miłość.

"D:Amore" to spektakl nie tylko dla zakochanych, bo też nie jest to widowisko jedynie o miłości. To także historia o wierze w siebie, w swoje marzenia, o chęci wydostania się z ciasnych reguł, w które wtłacza nas społeczeństwo, o potrzebie wolności i samorealizacji.

Akcja rozgrywa się w latach 60. XX wieku, więc poruszana jest w nim nie tylko tematyka miłości, ale i wojny w Wietnamie, wolności obyczajowej,

rewolucji seksualnej, a nawet strajków '68. Tłem są wideoprojekcje.

Nicola Palladini

Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberga / Stanisławskiego w Konstant Lee Studio u wykładowcy Ilzy Prestinari z Actor Studio.

Swoją teatralną karierę rozpoczął w musicalu "The Rocky Horror Show" w roli Riff Raffa, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: "Welcome to the Machine - The Pink Floyd Rock Show" w roli Franka, w "Alicji w Krainie Czarów" w roli Szalonego Kapelusznika, w "Across the Universe", "Marcelino, chleb i wino", "Grease", wystąpił także w roli Apostoła w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu "Maria z Nazaretu".

W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu "Kabaret", w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok później w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu "Kiss Me, Kate", również kreując postać głównego bohatera - Freda Grahama / Petruchio. W 2013 roku Nicolę Palladiniego można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji ''Skrzypka na dachu'' w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w "Betlejem Polskim" Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach. W tym samym roku wyreżyserował spektakl muzyczny "Ciao Ciao Bambina”, w którym z ogromnym sukcesem - od premiery w listopadzie 2013 zagrano ponad 120 spektakli - wykreował postać Marino Mariniego.

Od października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu "Jesus

Christ Superstar". Pracował również nad musicalową wersją "Snu Nocy Letniej Szekspira", gdzie wcielił się w role Oberona i Tezeusza.

W listopadzie 2015 miała miejsce premiera kolejnej jego produkcji - "D: Amore", którą niebawem zobaczycie Państwo w WDK.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 89
Realizacja nbStudio