Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

2 marca zapraszamy na WESOŁĄ WDÓWKĘ Franza Lehára

2019/01/16

Szanowni Państwo,

Zaplanowana na 2 marca operetka "Wesoła wdówka" została odwołana przez organizatora.

Za utrudnienia przepraszamy.

Kontakt ws. zwrotu pieniędzy za bilety: 41 36 55 106.

_______

2 marca o godz. 18.00 Teatr Muzyczny Creatura serdecznie zaprasza Państwa do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na operetkę "Wesoła wdówka". 

Bilety w cenach 60 i 70 zł są do kupienia w WDK. Sprzedaż prowadzi Iwona Jaros-Stachurska, nry tel.: 41 36 55 106, 609 023 033 (w godz. 7.30–15.30).

Operetka "Wesoła wdówka" Franza Lehára z 1905 r. odniosła ogromy sukces i okrzyknięto ją arcydziełem gatunku. Uznawana jest za najlepszą i najczęściej graną operetkę, przepełnioną szlagierami, na czele z największym bodaj hitem scen operetkowych "Usta milczą, dusza śpiewa".

Tytułowa wdówka to młoda Hanna Glawari, której mąż – bogaty bankier – umiera po zaledwie ośmiu dniach małżeństwa, pozostawiając ją z niebywałym majątkiem. Bankier był obywatelem małego księstwa Pontevedro, dlatego wdówka, a raczej jej majątek, wzbudza ogólne zainteresowanie. Sam minister skarbu Pontevedry poleca podwładnym zająć się kobietą, tak by nie wyszła za mąż za obcokrajowca, a jej pieniądze nie odpłynęły za granicę. Tymczasem Hanna wyjeżdża do Paryża, gdzie spotyka rodaka i swoją dawną miłość – hrabiego Daniłę. Niegdyś ich związkowi sprzeciwiła się rodzina Daniły, jako że Hanna była ubogą panną, teraz z kolei duma odbiera hrabiemu odwagę do ujawnienia swoich uczuć. Oświadcza się dopiero po wiadomości, że w przypadku powtórnego zamążpójścia majątek Hanny przepada. Jest to oczywiście jedynie test na prawdomówność ukochanego, bo zaraz po oświadczynach okazuje się, że pieniądze przepadają na rzecz następnego męża.

"Wesoła wdówka" od lat bawi publiczność śmiałym i dowcipnym librettem oraz porywającą muzyką. Światową sławę zyskała inscenizacja "Wesołej wdówki" na nowojorskim Broadwayu (1944) w reżyserii samego Jana Kiepury z nim oraz Martą Eggert w rolach głównych.

W rolach głównych wystąpią artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura, m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Beata Witkowska-Glik, Ewelina Sobczyk, Magdalena Czarnecka, Edyta Nowicka, Grażyna Żak, Adrianna Bałuszyńska, Maciej Ogórkiewicz, Tomasz Świerczek, Adam Żaak, Michał Dziedzic, Kuba Bergel, Piotr Rybak i Marceli Pałczyński.

Reżyseria i choreografia: Anna Siwczyk.

Solistom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Jarosława Praszczałka / Marka Kudry.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 30
Realizacja nbStudio