Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Ruszył nabór zgłoszeń do 43. Buskich Spotkań z Folklorem!

2019/03/29

Ruszył nabór zgłoszeń do jednego z najstarszych, najbardziej prestiżowych i najbardziej wyczekiwanych konkursów dla wykonawców muzyki ludowej w Polsce – do 43. Buskich Spotkań z Folklorem. Do udziału w konkursie zapraszamy kapele ludowe, solistów instrumentalistów, solistów śpiewaków (wymagany jest śpiew a cappella), regionalne zespoły taneczne i zespoły śpiewacze (tu także wymagany jest śpiew a cappella). 

W konkursie Buskie Spotkania z Folklorem uczestnicy walczą o dwie nagrody główne: Nagrodę Grand Prix im. Piotra Gana dla najlepszej kapeli oraz Nagrodę im. Heleny Szelestowej dla najlepszego solisty lub zespołu śpiewaczego, a także o nagrody ufundowane przez organizatorów.

Zespoły biorące udział w rywalizacji konkursowej najpierw zmierzą się w przeglądach rejonowych w Opatowie (1 maja), Nowym Korczynie (3 maja), Ciekotach (4 maja) i Jędrzejowie (5 maja). Później zwycięzcy eliminacji rejonowych wystąpią w konkursie finałowym, który odbędzie się w dn. 18–19 maja w Busku-Zdroju. Zwieńczeniem zmagań konkursowych będzie koncert laureatów połączony z wręczeniem nagród, który odbędzie się 16 czerwca w Kielcach. 

Artystów zainteresowanych udziałem w przeglądach rejonowych 43. Buskich Spotkań z Folklorem zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na adresy ośrodków kultury podane w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Regulamin, s. 1

Regulamin, s. 2

Karta zgłoszenia

Wszelkich informacji nt. 43. Buskich Spotkań z Folklorem udzielają pracownicy Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK, nry tel.: 41 36 55 134 / 136.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

_______

Organizatorem 43. Buskich Spotkań z Folklorem jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Współorganizatorami:

  • Radio Kielce S.A.
  • Starostwo Powiatowe w Kielcach
  • Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju
  • Urząd Gminy w Nowym Korczynie
  • Buskie Samorządowe Centrum Kultury
  • Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach
  • Centrum Kultury w Jędrzejowie
  • Opatowski Ośrodek Kultury

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 68
Realizacja nbStudio