Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

POZNAJMY SIĘ. SPOTKANIE KULTUR RUMUNII I POLSKI W 100. ROCZNICĘ SOJUSZU POLSKO-RUMUŃSKIEGO

2019/04/03

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy Państwa do Sali Widowiskowej WDK na wydarzenie "Poznajmy się. Spotkanie kultur Rumunii i Polski w 100. rocznicę sojuszu polsko-rumuńskiego".

Na scenie WDK zobaczymy występy zespołów "Doruri satmarene", "Czerwone jagody", "Con Passione" i "Chełmowianki". Wystąpią także George Negrea z Satu Mare i Milena Rot.

W programie imprezy są także prezentacje kolekcji projektantek z Rumunii Adriany Popescu i Mii Ardelean oraz kolekcji "Świętokrzyski Folk Fashion" (prac studentów UJK przygotowanych pod kierunkiem projektantki Augustyny Nowackiej).

Kulturę i tradycję Rumunii przybliży Państwu Michał Sowa, wiceprezes Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego w Krakowie, o języku rumuńskim i jego wpływie na język polski opowie z kolei profesor Marek Ruszkowski z UJK.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program wydarzenia

_______

Więcej informacji o projekcie "Wymiana międzykulturowa polsko-rumuńska 2019", którego częścią jest spotkanie artystyczne "Poznajmy się..." można znaleźć na stronie PIK: "Wymiana międzykulturowa polsko-rumuńska 2019 zagości w WDK".

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 298
Realizacja nbStudio