Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Poszukujemy zdjęć z okresu II wojny światowej

2019/04/23

Drodzy Państwo,

Z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i planowanych z tej okazji wydarzeń i uroczystości dyrekcja WDK zwraca się do Państwa z wielką prośbą o udostępnienie zdjęć, które znajdują się w Państwa domowych albumach i archiwach, związanych z tą tematyką.

Chodzi szczególnie o obrońców Westerplatte wywodzących się z ziemi świętokrzyskiej (kieleckiej) oraz o obrońców wrześniowych i z pierwszego okresu II wojny światowej. Poszukujemy także pamiątek związanych z produkcją wojskową kieleckich zakładów pracy.

Osoby mające tego typu materiały historyczne zapraszamy do kontaktu z dyrektorem Jarosławem Machnickim, nr tel.: 41 36 55 101 (sekretariat).

Fot.: Wito / fotopolska.eu

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 270
Realizacja nbStudio