Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Rozpoczął się remont Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach

2019/08/26

12 sierpnia w WDK prezes zarządu Anna-Bud Sp. z o.o. Anna Bartela i dyrektor WDK Jarosław Machnicki podpisali umowę dot. budowy nowej sali widowiskowej w miejscu istniejącej hali sportowej WDK. 

W ramach umowy powstanie nowoczesna sala widowiskowa z drogą dojazdową i miejscami parkingowymi. Rewitalizacji ulegnie także plac od strony Alei Legionów. Nowo powstała przestrzeń służyć będzie Teatrowi im. St. Żeromskiego w Kielcach przez czas trwania przebudowy jego dotychczasowej siedziby. Po ukończeniu remontu generalnego i powrocie teatru do pierwotnej placówki przy ulicy Sienkiewicza, nowa sala teatralna zagospodarowana zostanie przez Wojewódzki Dom Kultury. Budowa i remont mogą być realizowane dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego.

Info: PIK

Fot.: Agnieszka Markiton (PIK)

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 54
Realizacja nbStudio