Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Gra terenowa WESTERPLATTE 4,45

2019/09/02

W piątek 6 września w godz. 16.45–18.45 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się  gra terenowa "Westerplatte 4,45". Do udziału w niej mogą przystąpić wszyscy chętni w patrolach 5–7 osobowych reprezentujących: rodziny, szkoły, organizacje młodzieżowe, drużyny harcerskie itd. Każdy patrol musi mieć pełnoletniego opiekuna.  

Gra terenowa "Westerplatte 4,45" została przygotowana przez 13. Kielecką Drużynę Kawalerii Harcerskiej ZAGON im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 4. Pułku Piechoty Legionów i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Jej celem jest przybliżenie i pogłębienie wiedzy historycznej na temat wydarzeń pierwszego tygodnia II wojny światowej, jakie rozegrały się na terenie Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Uczestnicy zaznajomią się z niektórymi epizodami obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, ponadto będą mieli możliwość uczestniczenia w symulowanym nalocie bombowym, szybkiego przesyłania informacji za pomocą alfabetu Morse’a, strzelania do celu, transportowania rannego na noszach, rzutu granatami oraz przebycia mini toru taktycznego w hełmach i maskach przeciwgazowych. Dodatkową atrakcją dla uczestników gry jest makieta użytkowa kabiny bojowej Wartowni Nr 1 na Westerplatte wypożyczona na czas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przez WDK z zasobów SRH 4 pp Leg. Kielce.

Zapraszamy do udziału w grze "Westerplatte 4,45". Prosimy pamiętać o tym, że wszyscy uczestnicy muszą posiadać ważny dokument tożsamości (legitymację szkolną, dowód osobisty). 

Miejsce zbiórki uczestników gry: brama główna WDK, od ul. Ściegiennego.

Więcej informacji: DAiEK WDK, nry tel.: 41 36 55 141 / 142.    

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 71
Realizacja nbStudio