Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zapraszamy na wystawę prac fotograficznych WSZYSTKIE DZIECI ŚWIATA

2019/12/09

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Wszystkie dzieci świata" to hołd złożony najmłodszym przez organizatorów – Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie oraz amatorów i profesjonalistów zafascynowanych sztuką fotografii, którzy co roku nadsyłają do oceny setki przepięknych zdjęć. Konkurs ma na celu pokazanie życia dzieci we współczesnym świecie.

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach już od dzisiaj aż do końca grudnia macie Państwo wyjątkową okazję obejrzeć wystawę pokonkursową zdjęć nagrodzonych w tym roku przez profesjonalne jury. Prace są wyeksponowane w holu dolnym.

Serdecznie zapraszamy!

_______

Kilka słów o wystawie:

Trzynastka to wyjątkowa liczba, jedni się jej boją inni snują przesądy. Negatywnych emocji związaną z tą liczbą nie miała Pani Karolina Kępczyk, szefowa Centrum Bajki. Z jej inicjatywy przy pomocy zespołu ludzi zorganizowana została wyjątkowa gala będąca świętem fotografii. Nie jakichś tam zdjęć, a fotografii na światowym poziomie.

Po raz trzynasty zorganizowano konkurs Wszystkie Dzieci Świata i w tym roku miało to bardzo dosłowny wymiar. Patronat nad zmaganiami objęła Światowa Federacja Sztuki Fotograficznej FIAP, co przełożyło się na zasięg imprezy. Zdjęcia przesyłano z najróżniejszych zakątków świata z niemal każdego kontynentu. […]

Wystawa odwiedzi kilka miast. Zachęcam do tego, aby wytrawny widz śledził informację, gdzie można zobaczyć te wyjątkowe fotografie. Zapraszam do oglądania wystawy oraz nadsyłania swoich prac na kolejne edycje konkursu.

Tomasz Sobczak

Juror XIII Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Wszystkie Dzieci Świata"

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 32
Realizacja nbStudio