Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

12 kwietnia w WDK - ROSYJSKIE BALLADY I ROMANSE

2013/03/25

12 kwietnia WDK zaprasza na koncert rosyjskiego barda Alexandra Maceradiego, zatytułowany "Rosyjskie ballady i romanse".

Alexandr Maceradi urodził się na Krymie, wychował się w starożytnym mieście Kercz. Jego matka była Greczynką, ojciec Rosjaninem. Studiował gitarę klasyczną w Krasnodarze, Jużno-Sachalińsku i Władywostoku.
Przepracował dziewięć lat na Sachalinie i Kamczatce jako wykładowca w szkołach muzycznych i kierownik zespołu muzycznego.
Od dziesięciu lat mieszka w Polsce.
Jego repertuar to przede wszystkim rosyjskie romanse, utwory Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rozenbauma, Jurija Łozy oraz tradycyjna muzyka ludowa. Obdarzony niezwykle ciepłym głosem mistrzowsko przekazuje słuchaczom melancholie i tęsknoty zawarte w rosyjskich klasykach muzycznych.
W lutym 2007 roku Alexandr Maceradi wydał swoją pierwszą w Polsce płytę "Rosyjskie ballady i romanse". W grudniu 2008 nagrał kolejną płytę "Odesski step".

Piosenki z obydwu wydawnictw zostaną zaprezentowane przez artystę 12 kwietnia w Sali Kominkowej WDK o godz. 18.00. Bilety w cenie 30 zł są do kupienia w Dziale Promocji i Organizacji Imprez WDK, nry tel.: 41 365 51 44, 665 202 306.

Uwaga! Z przyczyn niezależnych od WDK koncert został przełożony na jesień. Nowa data koncertu - już wkrótce.

 

Maceradi 400

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 378
Realizacja nbStudio