Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

10 sierpnia - zawody w układaniu kostki Rubika na czas

2013/08/05

Już w najbliższą sobotę – 10 sierpnia – Magicznakostka.pl i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach serdecznie zapraszają wszystkich pasjonatów kostki Rubika na Kielce Open 2013 – zawody w speedcubingu – szybkim jej układaniu. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 w Sali Kominkowej i potrwa do godz. 19.00.

Kielce Open 2013 – nieoficjalny turniej w szybkim układaniu kostki Rubika – zorganizowany jest z myślą o wszystkich chętnych: nie ma ograniczeń wiekowych. Uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat wpisowych. Rejestracja zainteresowanych udziałem nastąpi na miejscu, w dniu zawodów.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00. W planach jest przeprowadzenie siedmiu konkurencji rozplanowanych do godziny 19.00. Będą to:

  • konkurencja 3 x 3 klasycznie,
  • konkurencja 3 x 3 jedną ręką,
  • konkurencja 2 x 2,
  • konkurencja 4 x 4,
  • konkurencja 5 x 5,
  • konkurencja Pyraminx,
  • konkurencja Megaminx.

Polska należy do światowej czołówki speedcubingu. Polscy speedcuberzy mają na swoim koncie wiele rekordów świata, Europy już od wielu lat. W samych Kielcach mieszka jedna z czołowych polskich zawodniczek - Sara Waniołka, która układa kostkę w ok. 15 sekund: http://www.youtube.com/watch?v=MH1wRfBA-sw
Sobotnie zawody to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i podpatrzenia, jak kostkę Rubika układają najlepsi.

Serdecznie zapraszamy!

 

K.Rubika - zawody - 5-8-13

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 127
Realizacja nbStudio