Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zapraszamy do Studia Inscenizacji Plastycznej

2014/01/16

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych i studentów do udziału w zajęciach Studia Inscenizacji Plastycznej, a następnie Teatru Plastycznego "SEN" – nowego projektu artystycznego WDK. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w poniedziałek 17 lutego 2014 r. o godz. 17.00 w Sali Kominkowej WDK w Kielcach.

Studio Inscenizacji Plastycznej zachęca do współpracy osoby uzdolnione plastycznie, teatralnie, scenicznie.
Studio Inscenizacji Plastycznej zajmować się będzie m.in. narracją plastyczną, której nośnikiem znaczeń i emocji nie będzie słowo, którego treść ukryta zostanie w materii, lecz przede wszystkim obraz (światło, scenografia, muzyka, kostium, rekwizyt). W obrazie tym dominować będzie forma plastyczna wtopiona w zdarzenie sceniczne. Światło i dźwięk nasyci i wypełni tworzone widowisko, które przybierze ostatecznie kształt plastyczny wizji młodych twórców.
Tworzenie spektaklu będzie uczyło kreatywnego myślenia, rozwijało wyobraźnię plastyczną, młodzi artyści będą mieli okazję projektować scenografię, kostiumy, rekwizyty, zaproszenia i plakaty.

SIP współpracować będzie z lokalnymi instruktorami, aktorami, reżyserami, plastykami, scenarzystami. Do współpracy przy realizacji tego projektu zostaną zaproszeni m.in. instruktorzy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Małgorzata Ziemska, choreograf eMKa dance, Hubert Guza – instruktor teatralny oraz Mariusz Czechowski – realizator światła i dźwięku.
Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu. Natomiast premiera przewidywana jest raz w roku. Później spektakl powtarzany będzie przy różnych okazjach.
Etiudy-widowiska prezentowane również będą na ulicach, dworcach i galeriach handlowych.

Opiekunem Studia Inscenizacji Plastycznej jest Tomasz Irski, główny instruktor ds. impresariatu z Działu Promocji i Organizacji Imprez WDK w Kielcach, mgr sztuki, absolwent Edukacji Artystycznej Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach; nr tel. 41 36 55 142; e-mail: tomasz.irski@wdk-kielce.pl

Koszt warsztatów wynosi 30 zł / 1 os. miesięcznie.

 

Teatr plast 1

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 173
Realizacja nbStudio