Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

15 marca w WDK wystąpi zespół PROJEKT VOLODIA

2014/02/26

15 marca o godz. 18.00 zapraszamy Państwa do Sali Widowiskowej WDK na "Projekt Volodia" – wyjątkowy koncert, podczas którego grupa zaprzyjaźnionych muzyków z Wrocławia wykona na nowo zaaranżowane piosenki znanego rosyjskiego poety, barda i aktora Włodzimierza Wysockiego. Bilety w cenie 25 zł (w przedsprzedaży) i 30 zł (w dniu koncertu) są do kupienia w Impresariacie WDK, nr tel.: 41 36 55 144, nr kom.: 665 202 306.

Zespół "Projekt Volodia" powstał w 2007 roku. Jego pomysłodawca Janusz Kasprowicz pragnął na nowo zaaranżować i przedstawić utwory znanego rosyjskiego poety, barda i aktora Włodzimierza Wysockiego. Do współpracy zaprosił wrocławskich muzyków – Bogdana Bińczaka (akordeon, melodyka, vinofon), Roberta Gawrona (banjo, gitara flamenco, ukulele, lutnia), Wojtka Malko (perkusja) i Piotra Rokitowskiego (gitara elektryczna) – wywodzących się z różnych korzeni muzycznych (rock, flamenco, jazz tradycyjny). Skrzyżowanie tak odmiennych gatunków muzycznych pozwoliło na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego materiału muzycznego.

W 2010 r. koncert Projekt Volodia transmitowany był w radiowej "Trójce" ze Studia im. Agnieszki Osieckiej. Od początku zespół z powodzeniem koncertuje w całej Polsce, zarówno na dużych scenach – w salach widowiskowych, filharmoniach, amfiteatrach, jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych i jazzowych. Uniwersalność muzyki zespołu "Projekt Volodia" sprawia, że na jego koncertach spotykają się słuchacze w różnym wieku – od nastolatków do fanów pamiętających śpiew Wysockiego na żywo.

Serdecznie zapraszamy!

 

Projekt Volodia

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 156
Realizacja nbStudio