Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

5 października zapraszamy na VIII HUBERTUSA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

2014/09/24

Parada kawalerii, pokaz ujeżdżania, pokazy sokolników i psów myśliwskich – to tylko niektóre z atrakcji czekających na gości Hubertusa Świętokrzyskiego 2014, który odbędzie się 5 października w godz. 11.00–18.00. Gwiazdą imprezy będzie kielecki zespół Mafia.

Hubertus Świętokrzyski to święto organizowane na cześć belgijskiego biskupa, świętego Huberta z Liege, patrona myśliwych i leśników. Dotychczas organizowane w Tokarni, w tym roku odbędzie się w Kielcach. Uroczystości rozpocznie przemarsz korowodu św. Huberta z placu Artystów, ul. Kapitulną, przez plac Najświętszej Marii Panny do kieleckiej katedry, gdzie o godz. 11.00 rozpocznie się msza święta. Następnie, na godz. 12.30 zaplanowany jest korowód – parada św. Huberta, który wyruszy spod katedry, ul. Jana Pawła II, ul. Ściegiennego, Al. Legionów, ul. Kusocińskiego, aż na Stadion Leśny w Kielcach, gdzie o godz. 13.00 rozpocznie się główna część uroczystości.

Goście imprezy będą mogli obejrzeć paradę kawalerii w wykonaniu Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, pokaz ujeżdżania w wykonaniu Moniki Sarapaty (z asystą), inscenizację fragmentów "Pana Tadeusza" w wykonaniu artystów z Grupy Teatralnej Lecha Sulimierskiego i Zespołu "Uśmiech" działających w WDK, występ Zespołu Pieśni i Tańca "Kielce", pokazy psów myśliwskich i pokazy sokolników, koncert orkiestry dętej i występy zespołów Szylu Paza & Paul Dabliu Band oraz Via Family. Ok. godz. 17.15 rozpocznie się koncert gwiazdy imprezy – zespołu MAFIA.

Podczas imprezy będzie można oglądać wystawy i pokazy trofeów myśliwskich, sprzętu, mody i odzieży, stoiska kół łowieckich, spróbować potraw z dzika i dań należących do dziedzictwa kulinarnego regionu. Na gości imprezy będą czekały stoiska z pamiątkami, akcesoriami łowieckimi i myśliwskimi oraz bezpieczne stanowiska i strzelnice. Dla najmłodszych przygotowane będzie wesołe miasteczko, przejażdżki konne i bryczkami, hipo- i dogoterapia, karuzelki konikowe i dmuchańce.

W imieniu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Polskiego Związku Łowieckiego w Kielcach i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych serdecznie zapraszamy na tę imprezę.

Wstęp wolny.

Hubertus 2014

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 63
Realizacja nbStudio