Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zapraszamy na wernisaż prac Jana Żukowskiego

2014/09/30

W czwartek 9 października o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy Państwa do Sali Kominkowej WDK na wernisaż prac Jana Żukowskiego – staszowskiego malarza, ucznia prof. Juliana Pałki. Jan Żukowski maluje głównie olejne pejzaże, jednak znakomicie czuje się również w akwareli. Ma na koncie wystawy krajowe i zagraniczne – w Wiedniu, Hamburgu i Nottingham. W WDK zaprezentuje prace z różnych okresów swojej twórczości.

Jan Żukowski (rocznik ‘59) pasję malarską odziedziczył po swoim dziadku Janie Maciejko, absolwencie Rzeszowskiej Szkoły Artystycznej. Tworzy od najmłodszych lat, eksperymentując z różnymi technikami – na jego artystycznej drodze były rzeźby, ryciny, obecnie specjalizuje się w pejzażach i widoczkach tworzonych w oleju i akwareli.

Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych mieszkańców wielu europejskich krajów. Pan Jan jest bowiem pasjonatem podróżowania – i zdarzyło mu się wielokrotnie rewanżować się którąś ze swoich prac za gościnę. Jego prace były częścią wystawy zbiorowej "Camino – droga życia" w Hiszpanii, pokazywano je także na wystawach indywidualnych w Wiedniu, Hamburgu i Nottingham.

W WDK będzie można je oglądać do 23 października.

Więcej o Autorze: Przygoda życia za (nie)jeden obraz.

 

Zukowski 2014

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 100
Realizacja nbStudio