Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

7 i 8 lutego w WDK odbędą się eliminacje do 31 Przeglądu Kabaretów PAKA

2015/01/21

Już za moment…

Przed nami eliminacje do 31 PAKI, wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, bowiem żaden festiwal poza PAKĄ nie prowadzi tak wieloetapowej selekcji wykonawców. Co to oznacza? To, że młode kabarety często właśnie tu zaczynają swoją artystyczną drogę.

Ważne w eliminacjach jest także to, że początkujący artyści mają szansę, często pierwszą w życiu, na spotkania z ludźmi posiadającymi wiedzę dotyczącą kabaretu, a także okazję, by zmierzyć się z kolegami z branży, dowiedzieć się, co śmieszy publiczność, co jurorów i co kabareciarzy.
Jednym słowem PAKA może otworzyć drzwi do świata kabaretu. A przynajmniej je uchylić.

Zdarza się , że wśród startujących zespołów pojawia się prawdziwa gwiazda, co do której jesteśmy pewni, że zmieni na zawsze świat kabaretu. Śledzenie jej drogi artystycznej to naprawdę wielka frajda.

Wśród zgłoszonych kabaretów wybierzemy te, które są na tyle dojrzałe, aby rozpocząć swoją drogę artystyczną. Ich programy będzie można zobaczyć w Kielcach, Tarnowie i Warszawie.
Najlepsi z nich przejdą do półfinałów i ostatecznie do finałów konkursu 31 PAKI.

Bądźcie z nami w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach!


DAiEK WDK

Eliminacje do 31 PAKI w WDK, 07–08.02.15, godz. 17.00, Sala Widowiskowa WDK.

Bilety w cenie 10 zł są do kupienia w Impresariacie WDK, nr tel.: 41 36 55 144 oraz w miejscach zaznaczonych na plakacie.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 316
Realizacja nbStudio