Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Spektakl GRACE i GLORIA już 14 marca w WDK

2015/01/22

[Spektakl został odwołany przez organizatora.
Więcej informacji: Impresariat WDK, nr tel.: 41 36 55 144].

14 marca 2015 o godz. 17.00 zapraszamy Państwa do Sali Widowiskowej WDK na spektakl "Grace i Gloria" w reżyserii Bogdana Augustyniaka. W rolach tytułowych bohaterek zobaczymy Stanisławę Celińską i Lucynę Malec.

Parę słów o spektaklu od organizatora:
"Główne bohaterki to dwie kobiety, które pierwszą młodość mają już za sobą. Grace, brawurowo grana przez Stanisławę Celińską, jest właścicielką podupadającej firmy. To prosta, ale mądra kobieta, której los nie szczędził razów, a przez to silna i odporna. Realistycznie przedstawiona Grace pokazuje nam pełną gamę swoich zachowań. Od radości do zgorzknienia, smutku i żalu, jaki towarzyszy chorobie. Druga bohaterka to Gloria, którą na scenie gra Lucyna Malec. Gloria to kobieta pochodząca z innego świata. Z Grace różni ją niemal wszystko - poziom wykształcenia, spojrzenie na świat, sytuacja życiowa. Oprócz zderzenia się dwóch przestrzeni widzimy, jak przez pryzmat doświadczeń dwie różne kobiety osiągają porozumienie.
"Grace i Gloria" to spektakl przygotowany na jubileusz Stanisławy Celińskiej. Dzięki obsadzie staje się niepowtarzalnym widowiskiem, a rola samej Stanisławy Celińskiej zapada na długo w pamięć. Postać Grace świetnie współgra z aktorką, ukazując przy tym jej niepowtarzalny aktorski sznyt. Znana i lubiana przez widzów aktorka ukazuje pełnię swoich możliwości warsztatowych, wzruszając i śmiesząc, serwując rozrywkę i refleksję. "Grace i Gloria" śmieszą i wzruszają".

Bilety w cenie 70 i 80 zł są do kupienia w Impresariacie WDK, nr tel.: 41 36 55 144, nr kom.: 665 202 306; w Polskim Biurze Podróży (dawnym ORBISie), nr tel.: 41 36 80 563 lub poprzez stronę http://www.kupbilecik.pl/impreza-5020-grace.i.gloria.kielce.html
Zamówienia grupowe przyjmowane są pod nrami tel.: 696 562 382, 600 051 212. 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 145
Realizacja nbStudio