Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

14 lutego w WDK odbędą się warsztaty teatralne BLASKI TEATRU CIENI. Szkolenie dla animatorów kultury powiatu kieleckiego

2015/01/25

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza Państwa do udziału w warsztatach teatralnych "Blaski teatru cieni" realizowanych w ramach szkoleń podnoszących kwalifikacje kadr kultury powiatu kieleckiego. Warsztaty odbędą się 14 lutego 2015 r. (w sobotę) w godz. 9.00–16.00 w WDK. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty stwarzają niepowtarzalną możliwość twórczej pracy i aktorskiego rozwoju w niesamowitej i specyficznej sztuce, jaką jest sztuka cienia. Stwarzamy możliwość pracy nad ciałem i głosem, z wykorzystaniem szeroko pojętego teatru cienia. Indywidualne podejście do każdego z uczestników, zastosowanie rekwizytu, światła i dźwięku, sprawiają że techniki poznane na warsztatach można śmiało wykorzystywać w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Szkolenie poprowadzi Mateusz Wróbel, absolwent pedagogiki UMCS w Lublinie o specjalności animator i menedżer kultury. Mateusz Wróbel od 2 lat współpracuje z Teatrem Figur Kraków przy projektach "Laboratorium teatru cieni" oraz Małopolskim Instytutem Kultury w ramach programu "Dilettante - laboratorium animacji teatralnej".

Warsztaty odbędą się 14 lutego 2015 roku (sobota) w godz. 9.00-16.00 w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach, ul. ks. Piotra Ściegiennego 2.

Po zajęciach uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w warsztatach.

Warsztaty teatru cieni oparte o zjawisko polaryzacji światła to połączenie fizyki i teatru. Uczestnicy warsztatów tworzyć będą kolorowe obrazy cieniowe przy użyciu folii śniadaniowej, celofanu i papieru. Będą kreować scenki spektakli cieniowych, opierając się na konkretnych tematach lub korzystając z własnej pomysłowości. Uczestnicy podczas warsztatów poszerzonych o wprowadzenie z zakresu fizyki będą przeprowadzać eksperymenty ze światłem i jego rozszczepianiem.

Program warsztatów:

  • podstawy teatru cieni,
  • nowoczesne techniki teatru cieni,
  • projektowanie i tworzenie lalki cieniowej,
  • projektowanie makiet i scenografii,
  • przygotowanie krótkich etiud.

Podczas warsztatów obowiązuje luźny strój, w którym można swobodnie się poruszać! 

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są w terminie 26 stycznia – 12 lutego 2015 roku na adres mailowy: hguza@wdk-kielce.pl 

Więcej informacji: Hubert Guza, nr tel.: 41 36 55 134. 

Karta zgłoszenia

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 331
Realizacja nbStudio