Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

27 marca odbędzie się wieczór autorski Tomasza Stanisława Piwko

2015/02/06

27 marca o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy Państwa do Sali Kominkowej WDK na wieczór autorski Tomasza Stanisława Piwko. Z autorem rozmawiać będzie dr hab. Elżbieta M. Kur.

Pochodzący z Suchedniowa poeta debiutował w 2012 r. tomikiem poezji zatytułowanym "Lepiej". W Kielcach będzie promował swój najnowszy tomik "Liryczny PESEL".

Tomasz Piwko jest Absolwentem Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Ukończył także studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zawodowo związany jest z sektorem finansów i bankowości. Prywatnie jest wielbicielem muzyki operowej.

"… Przy takich utworach można się ogrzać
Jak w chłodne dni przy kominku, rozweselić
Jak wśród pogodnych przyjaciół na wycieczce
W Góry Świętokrzyskie.
Cóż piękność?, pytał Norwid.
Nasz autor odpowiada:
To dojrzała i spełniona chwila.
Jeżeli uda się autorowi wydać zbiorek,
To można mu życzyć czytelników.
Nie będą zawiedzeni."

Jan Zdzisław Brudnicki, eseista, krytyk literacki

Dr hab. Elżbieta M. Kur ukończyła filologię polską na KUL-u. W 2000 r. uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Obecnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Należy do Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza oddział w Siedlcach oraz Stowarzyszenia Historyków Sztuki oddział warszawski. Prowadziła zajęcia na uniwersytetach w Ostrawie (Ostravská univerzita, Czechy) oraz Viterbo (Uniwersytet Toskanii, Włochy).

Małgorzata Kaczmarek (DPiOI)

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 336
Realizacja nbStudio