Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

15 marca w WDK odbędzie się kolejna edycja Dziecięcej Estrady Folkloru. Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń

2015/02/12

15 marca o godz. 9.00 w Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury rozpocznie się kolejna edycja Dziecięcej Estrady Folkloru. Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 9 marca.

Dziecięca Estrada Folkloru ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży ludowego muzykowania, śpiewu, tańca i zwyczajów charakterystycznych dla województwa świętokrzyskiego.
Jego adresatami są dziecięcy wykonawcy folkloru: soliści, zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, kapele oraz instrumentaliści. Ich występy oceniać będzie Rada Artystyczna powołana przez organizatorów, która będzie brała pod uwagę: dobór repertuaru, jego autentyzm i zgodność etnologiczną, gwarę, stroje ludowe i artystyczny poziom prezentacji (czystość śpiewu, dykcję, technikę wykonania, interpretację).

Najlepsi wykonawcy otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów oraz sponsorów.

Zgłoszenia do tegorocznego przeglądu można nadsyłać do 9 marca na adres WDK:

Wojewódzki Dom Kultury
ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
25–033 Kielce

Zainteresowanym dodatkowych informacji udzielają pracownicy Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK, nry tel.: 41 36 55 134, 41 36 55 136.Regulamin, s. 1

Regulamin, s. 2

Karta zgłoszenia

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 359
Realizacja nbStudio