Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Promocja książki ZAMEK W STOPNICY. WSTĘP DO PROBLEMATYKI BADAWCZEJ

2015/03/13

W najbliższą niedzielę – 15 marca o godz. 16.00 – zapraszamy wszystkich pasjonatów historii i dziejów regionu świętokrzyskiego do Sali Kominkowej WDK na promocję książki Dariusza Kaliny "Zamek w Stopnicy. Wstęp do problematyki badawczej". Spotkanie poprowadzi dyrektor WDK, Jarosław Machnicki.

Dariusz Kalina to historyk, publicysta, badacz i popularyzator dziedzictwa narodowego. W latach 2001–2013 był pracownikiem Regionalnego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Kielcach. Ostatnio pełnił obowiązki dyrektora Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Kielcach.
Od wielu lat jest inspiratorem i organizatorem konferencji o charakterze kulturalnym, naukowym i popularnonaukowym dotyczących budownictwa rezydencjonalno-obronnego, zagadnień związanych z urbanistyką oraz rozsiedleniem rycerstwa.

Goście spotkania będą mogli obejrzeć występ zespołu folklorystycznego współpracującego z Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy oraz popróbować stopnickich przysmaków.

Wstęp wolny.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 1104
Realizacja nbStudio