Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Żegnamy Piotra Szczerskiego

2015/05/28

Drodzy Państwo,

Dzisiaj dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci wieloletniego dyrektora Teatru im. St. Żeromskiego w Kielcach, Piotra Szczerskiego - znakomitego menedżera, reżysera, dobrego ducha kieleckiego środowiska kultury. 

Piotr Szczerski pochodził z Krakowa. Był absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz reżyserii dramatu w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Kierował Teatrem im. St. Żeromskiego od 1992 roku. Wśród jego realizacji teatralnych znalazły się m.in.: "Miłość na Krymie" Sławomira Mrożka (1994), "Skąpiec" Moliera (1999) "Król Lear" Williama Szekspira (2001), "Wdowy" Sławomira Mrożka (2007), "Jakiś i Pupcze" Hanocha Levina (2014) i wiele innych.

Piotr Szczerski sprawił, że kielczanie na nowo pokochali swój teatr i z wielkim zainteresowaniem przyjmowali każdą kolejną premierę. Mimo ciężkiej choroby, pracował do końca - ostatnią wyreżyserowaną przez niego sztuką był "Kordian" Juliusza Słowackiego, której premiera odbyła się 3 maja br.

Rodzinie i bliskim Piotra Szczerskiego składamy kondolencje i najgłębsze wyrazy współczucia.

 

Dyrekcja i Pracownicy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 140
Realizacja nbStudio