Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Nagroda Prezydenta Kielc dla Teatru Plastycznego SEN

2015/06/30

26 czerwca 2015 Teatr Plastyczny SEN otrzymał nagrodę III stopnia Prezydenta Kielc za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2014 rok.

Przypomnijmy: Teatr Plastyczny SEN został założony w 2014 roku w Wojewódzkim Domu Kultury przez Tomasza Irskiego. Skupia artystów niepełnosprawnych, niesłyszących, z Polskiego Związku Głuchych oraz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kielcach. Ci wyjątkowi młodzi ludzie mają już na koncie pierwsze sukcesy - m.in. zostali laureatami nagrody Pomorskiego Kuratora Oświaty podczas XIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Wspaniałych w Tczewie, który odbył się w dn. 8-12.06.2015.

Zespołowi Teatru Plastycznego SEN serdecznie gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów.

Osoby zainteresowane działalnością Teatru Plastycznego SEN zapraszamy do kontaktu: Tomasz Irski, nr tel.: 41 36 55 140.

Fot.: Renata Irska

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 75
Realizacja nbStudio