Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Cecyliada 2010

2010/11/29

Dnia 28.11.2010 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się Wojewódzkie Święto Muzyki  CECYLIADA  2010. Udział w nim wzięły chóry i orkiestry z naszego województwa: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Bodzentyna, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Krasocina, Orkiestra Dęta z Opatowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Centrum Kultury i Społecznej Szkoły Muzycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Nauczycielski Chór „Coro Cantorum” MCK w Ostrowcu Św. i „Świętokrzyskie Bemolki” zespół wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej I – szego  stopnia w Ostrowcu Św.
Święto zaczęło się uroczystą mszą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do której oprawę muzyczną zapewniły przybyłe zespoły. Następnie nastąpił koncert muzyki sakralnej poczynając od Bogurodzicy, a Barką kończywszy. Wierni wysłuchali koncert w skupieniu i nagrodzili wykonawców gromkimi brawami.
O godzinie 15.30 w Sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury rozpoczął się
koncert muzyki świeckiej. Każdy zespół wykonał kilka utworów z repertuaru specjalnie przygotowanego na ten koncert, a następnie wszystkimi orkiestrami zadyrygował Bartłomiej Robak i Stefan Malinowski. Koncert zakończył Marsz Pierwszej Brygady. Potem zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i grawertony dla zespołów i dla Majora Stefana Malinowskiego na 30- lecie  jego pracy artystycznej. Impreza zakończyła się bisowaniem Marszu Pierwszej Brygady.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 204
Realizacja nbStudio