Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

17 listopada zapraszamy na koncert brytyjskiego zespołu GypsyFingers

2015/10/18

17 listopada 2015 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wystąpi wschodząca gwiazda brytyjskiej sceny muzycznej – zespół GypsyFingers. Ten wyjątkowy duet tworzą: Victoria Coghlan oraz Luke Oldfield, syn legendarnego multiinstrumentalisty Mike’a Oldfielda.

Luke Oldfield jest nie tylko utalentowanym gitarzystą, multiinstrumentalistą i kompozytorem, ale również uznanym producentem muzycznym.
Victoria Coghlan ma wykształcenie muzyczne, gra na fortepianie i gitarze, a także pisze większość tekstów GypsyFingers, będąc jednocześnie "dobrym duchem" zespołu, zasilając go swoim ciepłem i tworząc zeń zjawisko przyjazne dla serca.

Wspólne kompozycje Victorii i Luke’a, określane przez samych muzyków jako "romantyczny, nowoczesny folk-pop", opowiadają o codziennych biegunach życia: o radościach i problemach, wzlotach i upadkach, miłości i nienawiści.
Dlatego w ich twórczości przeplatają się zarówno nostalgiczne ballady, jak i utwory pełne energii i literackiej swobody.
Muzyka GypsyFingers jest świeża i niepowtarzalna. Debiutancki album formacji, zatytułowany "Circus Life", zdobył mnóstwo doskonałych recenzji w brytyjskiej prasie muzycznej.

Trasa koncertowa po Polsce - "Wake Up. Be Yourself!" to ich pierwsza trasa poza Wielką Brytanią. GypsyFingers zagrają w 18 miastach w całym kraju. Zespół wybrał Polskę na pierwsze europejskie tournee z bardzo prostej przyczyny. Rok temu zagrali jako support przed występem Jamesa Blunta w Warszawie… i zakochali się w polskiej publiczności, która przyjęła ich nadzwyczaj ciepło. Mają też licznych przyjaciół – Polaków, a przez to naturalnie czują wielką sympatię do wszystkiego co polskie.

GypsyFingers zaprezentują polskiej widowni nie tylko utwory z debiutanckiego albumu, ale także kilka nowych piosenek przygotowywanych na drugą płytę.
Duetowi towarzyszyć będą: znakomity basista Simon Hedges i perkusista, klawiszowiec Patrick Kenneally.

To będzie niezapomniany wieczór dla każdego, kto kocha prawdziwą muzykę dla serca i duszy… Zapraszamy!

Bilety w cenie 25 zł (w przedsprzedaży) i 35 zł (w dniu koncertu) będą do kupienia w Impresariacie WDK w przyszłym tygodniu. Szczegółową datę rozpoczęcia sprzedaży biletów podamy Państwu w najbliższym czasie - proszę zaglądać na naszą stronę i na nasz fanpage.

Więcej informacji o zespole: http://www.gypsyfingers.com/

Dodatkowych informacji nt. koncertu udziela Tomasz Kot, kierownik Impresariatu WDK, nry tel.: 41 36 55 144, 665 202 306.

Zapraszamy!

GypsyFingers "Steel Bones"

Gypsy Fingers "Return"

Gypsy Fingers "Eating Me"

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 19
Realizacja nbStudio