Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zapraszamy do udziału w V Regionalnym Przeglądzie Gadek TOTO NASE LUDOWE GODANIE

2015/10/21

Świętokrzyskich gawędziarzy serdecznie zapraszamy do udziału w V Regionalnym Przeglądzie Gadek "Toto nase ludowe godanie", który odbędzie się 6 grudnia 2015 roku w WDK. Początek o godz. 9.00.

Przegląd skierowany jest do osób dorosłych potrafiących prezentować ciekawe teksty w gwarze. Uczestnicy zmagań konkursowych powinni przedstawić teksty, które nigdy wcześniej nie były prezentowane, publikowane i poddane ocenie jury. Tematyka tekstów jest dowolna, ważne jest, aby przywoływały one dawne świat dawnej kultury chłopskiej. Czas występu nie może przekroczyć 10 minut. Każdy uczestnik może wykonać tylko jeden utwór.

 

Regulamin, s. 1

Regulamin, s. 2

Regulamin, s. 3

Karta zgłoszenia

 

Kartę zgłoszenia należy przesłać do 20 listopada 2015 na adres:

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
ul. Ściegiennego 2
25–033 Kielce

Więcej informacji o V Regionalnym Przeglądzie Gadek "Toto nase ludowe godanie" można uzyskać, dzwoniąc do Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK pod numer: 41 36 55 134 / 136.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 603
Realizacja nbStudio