Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Koncert Maksyma Rzemińskiego

2015/10/22

Wieczór 15 listopada zapowiada się wyjątkowo w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. O godz. 17.00 w Sali Widowiskowej rozpocznie się bowiem jubileuszowy koncert znakomitego polskiego pianisty Maksyma Rzemińskiego. Artysta będzie świętował 20-lecie pracy artystycznej wraz z kieleckimi melomanami. Serdecznie zapraszamy.

Maksym Rzemiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie kształcił się pod kierunkiem doc. Marka Koziaka. Ukończył również kurs mistrzowski w klasie fortepianu Barbary Hesse-Bukowskiej w Druskiennikach na Litwie. Do jego największych osiągnięć należy zajęcie 3. miejsca w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Göttingen w Niemczech. Jest również laureatem wielu ogólnopolskich konkursów pianistycznych. Do tej pory występował w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej oraz Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach. Koncertował również zagranicą, m.in. w Niemczech, Francji, Białorusi, Rosji i na Litwie. Odbył kilkaset koncertów jako muzyk akompaniujący.
W 2015 roku miała premierę solowa płyta Maksyma Rzemińskiego "Inception", której recenzję możecie przeczytać Państwo tutaj: http://longplayrecenzje.blox.pl/…/Maksym-RZEMINSKI-Inception
Więcej informacji o artyście znajdziecie Państwo na stronie: http://www.maksymrzeminski.pl/

Osoby zainteresowane rezerwacją bezpłatnych zaproszeń proszone są o kontakt z pracownikami Impresariatu: Michałem Ziomberem, nr tel.: 41 36 55 144 lub Tomaszem Kotem, nr tel.: 665 202 306.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 7
Realizacja nbStudio