Strona głównaAktualności

Zwycięzcy 41. Buskich Spotkań z Folklorem

2017/06/19

Protokół 

z posiedzenia Rady Artystycznej 

Konkursu Finałowego

41. Buskich Spotkań z Folklorem

Busko-Zdrój, 20–21 V 2017 r.

 

Rada Artystyczna w składzie: 

  • dr Jerzy Szczyrba – muzyk, kompozytor, pedagog – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, przewodniczący Jury,
  • Janina Skotnicka – etnograf - Dział Sztuki Ludowej Muzeum Narodowego w Kielcach,
  • Marta Lewandowska – choreograf – Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej "Tramblanka",
  • Józef Leszek Ślusarski – muzyk, redaktor muzyczny Polskiego Radia Kielce S.A.,
  • Jerzy Gumuła – muzyk - Dział Dziedzictwa Kulturowego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach,
  • Michał Stachurski – muzyk – Dział Dziedzictwa Kulturowego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach,

po ocenieniu 64 prezentacji finałowych, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

NAGRODĘ GRAND PRIX im. PIOTRA GANA otrzymała:

  • Kapela Adama Kocerby "Działoszacy" z Działoszyc   

NAGRODĘ im. HALINY SZELESTOWEJ otrzymała:

  • Monika Walas z Łopuszna 

W kategorii ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH: 

I miejsce 

  • Zespół Śpiewaczy "Echo Łysicy" z Bielin 

II miejsce

  • Zespół Śpiewaczy "Dąbrowianki" z Dąbrowej

III miejsce ex aequo

  • Zespół Śpiewaczy "Górnianecki" z Górna 
  • Zespół Śpiewaczy "Brodowianki" z Brodów 

W kategorii KAPEL LUDOWYCH: 

I miejsce 

  • Kapela KGW Rykoszyn z Rykoszyna 

II miejsce

  • Kapela Łysogórska z Krajna  

III miejsce ex aequo

  • Kapela Mirosława Piaseckiego z Jędrzejowa 
  • Kapela Heńka Cacka z Małogoszcza

Wyróżnienia

  • Kapela Andrzeja Służalca "Jędrzej" z Jędrzejowa 
  • Kapela "Leśnianie" z Leśnej 

W kategorii ZESPOŁÓW PIEŚNI I TAŃCA W OPRACOWANIU ARTYSTYCZNYM: 

I miejsce 

  • Zespół Pieśni i Tańca "Morawica" z Morawicy 

II miejsce

  • Zespół Pieśni i Tańca DK Małogoszcz z Małogoszcza

III miejsce 

  • Zespół Pieśni i Tańca "Leśnianie" z Leśnej 

W kategorii TRADYCYJNYCH ZESPOŁÓW PIEŚNI I TAŃCA: 

I miejsce 

  • Zespół Pieśni i Tańca "Wiśliczanie" z Wiślicy 

II miejsce

  • Zespół Pieśni i Tańca "Wierna Rzeka" z Wiernej Rzeki 

III miejsce 

  • Zespół Pieśni i Tańca "Ciekoty" z Ciekot 

W kategorii SOLISTÓW ŚPIEWAKÓW:

Równorzędne nagrody otrzymali: 

  • Marta Zawłocka z Adamowa 
  • Elżbieta Młynarczyk z Morawicy 
  • Marianna Śmiłowska z Marzysza 

W kategorii SOLISTÓW INSTRUMENTALISTÓW:

Równorzędne nagrody otrzymali:

  • Eugeniusz Karbownik z Łosienka – skrzypce 
  • Adam Kocerba z Działoszyc – harmonia polska, trzyrzędowa
  • Feliks Korban z Dębskiej Woli – akordeon 
  • Henryk Cacek z Małogoszcza – akordeon 

Wyróżnienie

  • Edward Orłowski ze Skarżyska-Kamiennej – skrzypce 

_______

Fundatorzy nagród:

  • Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach 
  • Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Masłowie 
  • Polskie Radio Kielce S.A.
  • Samorządowe Centrum Kultury w Morawicy 
  • Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju
  • Starostwo Powiatowe w Kielcach
  • Urząd Gminy w Górnie
  • Urząd Gminy w Nowym Korczynie
  • Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju 
  • Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach 

_______

Źródło: Dział Dziedzictwa Kulturowego WDK, nry tel.: 41 36 55 134 / 136.

Fot.: Damian Więch (PIK)

 

Fotorelacja z Koncertu Laureatów 41. BSzF

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 119
Realizacja nbStudio