Strona głównaAktualności

XVII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie w Masłowie już za nami

2017/09/04

3 września na lotnisku w Masłowie odbyły się XVII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie.

Uroczystości rozpoczęły pod pomnikiem Jana Pawła II w Masłowie. Stamtąd to korowód dożynkowy przemaszerował do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego, w którym o godz. 12.00 została odprawiona uroczysta msza święta.

Po mszy korowód poprowadzony przez starostów dożynek Beatę Popis z Obic w gm. Morawica i Michała Nawarro z Jędrzejowa przeszedł na lotnisko w Masłowie. Tam o godzinie 14.00 rozpoczął się obrzęd dożynkowy przygotowany przez Wojewódzki Dom Kultury z udziałem delegacji powiatowych, które ośpiewały i obtańczyły swoje wieńce, wyłonione w konkursach powiatowych. Poznaliśmy także zwycięzcę konkursu na najpiękniejszy dożynkowy wieniec, który będzie reprezentował nasz region na Dożynkach Prezydenckich w Spale. W tym roku zaszczyt reprezentowania naszego województwa przypadł powiatowi sandomierskiemu - za najpiękniejszy uznano bowiem wieniec z Koprzywnicy.

Po zakończeniu obrzędu zespoły ludowe z regionu świętokrzyskiego zaprezentowały się podczas "Estrady folkloru". Gospodarze uroczystości - gmina Masłów - przedstawili na scenie dorobek lokalnych artystów w bloku "Świętokrzyski pasiak". Wystąpił także pochodzący z Masłowa zespół "Andrzej i Przyjaciele". Uroczystości dożynkowe zakończyły się koncertem "Czerwonych Gitar".

Więcej informacji: "Plon niesiemy, plon...". Dożynki wojewódzkie w Masłowie

Fot.: Tomasz Kot (WDK) 

Fotorelacja z XVII Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich w Masłowie

 

Gospodarz XVII Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich - Marszałek Adam Jarubas i starostowie - Beata Popis i Michał Nawarro.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, w korowodzie dożynkowym dzielnie maszerowali też najmłodsi.

Uroczystości dożynkowe zakończyły się koncertem "Czerwonych Gitar".

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 127
Realizacja nbStudio