Strona głównaAktualności

Promocja płyty KOŁOMYJA I PIC Tomka Wachnowskiego z tekstami Adama Ochwanowskiego

2018/08/03

W piątek 17 sierpnia o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy Państwa do Sali Widowiskowej WDK na koncert promujący płytę Tomka Wachnowskiego, zatytułowaną "Kołomyja i Pic". Autorem wszystkich tekstów na płytę jest znany kielecki poeta Adam Ochwanowski.

Wstęp wolny.

Po koncercie będzie można kupić płyty z dedykacjami od autorów.

_______

Płyta "Kołomyja i Pic" to spotkanie poety z kompozytorem... i wykonawcą. Adam Ochwanowski i Tomek Wachnowski zabierają Państwa w podróż po krainie, w której rzeczywistość przeplata się z ułudą, w której historia spotyka się z dniem dzisiejszym, w której słowo jest ważne, ale otoczone dźwiękami, które je podkreślają treść, a jednocześnie tworzą samodzielną przestrzeń. 13 piosenek o miłości, zdradzie, sztuce, polityce, śmierci i życiu. Prace nad płytą trwały ok. półtora roku. Wszystko zaczęło się od facebookowego spotkania autorów na początku 2017 roku, którego owocem była piosenka "Raport z Aleppo", która znalazła uznanie dziennikarzy radiowych i znalazła się nawet w propozycjach do Listy Przebojów Programu Trzeciego PR. Nagrań dokonano w Warce, w studiu Kuby Szydło, który jest producentem muzycznym płyty. W nagraniach udział wzięli: Tomek Wachnowski: gitara i śpiew, Bogdan Sabała: gitary i Kuba Szydło: piano, gitary, bas i perkusja. Od 25 czerwca płyta jest dostępna w serwisach cyfrowych, a fizycznie od 19 lipca 2018.

Tomek Wachnowski – autor, kompozytor, wykonawca. W 2014 roku obchodził 30-lecie pracy artystycznej. Znany głownie z piosenek autorskich: "Śniegowice", "Byłoby miło", czy "Nie będziesz", ale też z piosenki "Ona nie widzi mnie" pochodzącej z filmu "Asterix, Obelix, kontra Cezar". Ma też w swoim repertuarze pieśni Jacka Kaczmarskiego, Wolnej Grupy Bukowina, Jaromira Nohawicy, Brassensa.

Adam Ochwanowski urodził się 6 lutego 1952 r. w Złotej Pińczowskiej na Ponidziu. Absolwent LO im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie i Studium Kulturalno-Oświatowego w Krośnie nad Wisłokiem. Poeta, krytyk literacki, tłumacz, animator kultury, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser. Publikował w periodykach: "Twórczość", "Poezja", "Nowy Wyraz", "Akcent", "Literatura", "Tygodnik Kulturalny", "Życie Literackie", "Fraza", "Nowa Okolica Poetów", "Teraz", "Ikar" i in.

Autor ponad 20 publikacji książkowych i albumowych, m.in: "Dopóki żyją matki", "Dotyk Madonny", "Północ", "Oswajanie świtu", "Póki co...", "Las Vegas", "Dwunastu gniewnych błaznów", "Trzynaście zmysłów", "Siedem wierszy głównych", "Gwiezdne szyfry", "Erotyki i przytyki", "Pławienie koni". Autor libretta do śpiewogry "Od sabatu do ornatu", do Misterium Męki Pańskiej – Drogi Krzyżowej, "Wigilii Apokalipsy" i in. Za działalność kulturalno-oświatową i dorobek twórczy został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, medalem Zasłużony Dla Kultury Polskiej i medalem Gloria Artis.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 96
Realizacja nbStudio